Bez Nagyové by prý Nečas padl už dávno. Otevřené svědectví o fungování ODS

Bez Nagyové by prý Nečas padl už dávno. Otevřené svědectví o fungování ODS

812

Deník Blesk zahájil předvolební sérii rozhovorů s nejvyššími představiteli kandidujících stran. ODS po rezignaci Petra Nečase žádného předsedu nemá, zastoupil jej tedy první místopředseda Martin Kuba, který stranu aktuálně řídí. Vymezil se proti svému spojování s „kmotry“ a prozradil, jak důležitá byla pro předsedu Nečase jeho bájná „tajemnice“ Jana Nagyová.

Kuba především odmítl tradiční spojování své osoby s vlivným jihočeským politikem a podnikatelem Pavlem Dlouhým, přezdívaným „kníže z Hluboké“. „Tohle už je spíš mediální příběh: Poslední kongres opět ukázal, že tím, kdo rozhoduje v ODS, je členská základna,“ uvedl. Nehodlá prý zapírat, že místostarostu Hluboké nad Vltavou zná, ale vždy se rozhoduje sám za sebe.

Téma „regionálních kmotrů“ podle něj vytáhl Mirek Topolánek, když potřeboval na někoho svést, že ztratil pozici. A od té doby to řada lidí s gustem využívá ve stranických soubojích. „Realitou je, že po Praze běhá spousta lobbistů, kteří nejsou členy žádných stran a snaží se něco ovlivnit. V ODS už se jim ale nedaří a ani dařit nebude,“ ujistil.

První místopředseda ODS se nemohl vyhnout ani tématu Jany Nagyové, nejbližší spolupracovnice Petra Nečase, která nakonec předsedu ODS stáhla ke dnu a z Kuby tím učinila nejvýše postaveného straníka. Přiznal, že právě Nagyová byla tím člověkem, přes kterého všichni domlouvali kontakty s Nečasem. „On se totiž s nikým téměř nebavil, nikomu nevěřil. Jana Nagyová za něj plnila tu funkci komunikace se členy strany. Bez ní by Petr Nečas padl už dávno,“ myslí si první místopředseda.

Závěrečný dotaz směřoval na vysněný volební výsledek a redaktorka Blesku se ironicky zeptala, zda by to mohlo být dvacet či třicet procent, které ODS získávala v minulosti. „Myslím, že v těchto volbách se to ještě nepovede. Ale v budoucnu určitě,“ věří Kuba.

zdroj : parlamentnilisty.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*