Berlín zavírá oči předtím, že islámští migranti mění Německo na válečnou zónu

Berlín zavírá oči předtím, že islámští migranti mění Německo na válečnou zónu

V pondělí terorista úmyslně narazil kamiónem do lidí na vánočním trhu v Berlíně, přičemž zabil nejméně tucet lidí a zranil dalších 48. V komentáři na problematiku trestných činů páchaných migranty, politický pozorovatel Dmitri Dobrov poznamenal, že problém již dosáhl bodu varu, i když politici, policie a média tento stav nadále ignorují.

Pondělní smrtelný útok v centru Berlína, měl původně spáchat Naved B, 23letý pákistánský uprchlík registrovaný v uprchlickém táboře v Berlíně, který je provozován na zavřeném letišti Tempelhof.

Útok na vánočních trzích s jistotou opět zvýší veřejné znepokojení nad rozhodnutím německé vlády, vzít statisíce uprchlíků od roku 2015, kdy kancléřka Angela Merkelová zavedla politiku otevřených dveří pro všechny migranty, kteří se snaží dostat do země.

Více než milión lidí ze severní Afriky, Sýrie a dalších zemí třetího světa přijelo do Německa v roce 2015, mnoho z nich byli mladí, zdatní muži, což mělo brzy za následek sociální a kulturní nepokoje. Krize vyústila v politický vzestup pravicových nacionalistů, kteří tvrdí, že příchozí cizinci představují hrozbu pro národní identitu v Německu.

Podle statistik vedených Spolkovým kriminálním úřadem, v posledních dvou letech došlo k dramatickému nárůstu počtu trestných činů spáchaných cizinci, a především přistěhovalci bez dokladů. Jen v roce 2015 přistěhovalci spáchali více než 200.000 trestných činů, o 80% více, než v předchozím roce.

Nicméně, podle mnoha odborníků a kriminalistů, skutečná čísla budou pravděpodobně ještě daleko větší, neboť policejní statistiky zahrnují pouze případy, které jsou hlášeny, což v Německu činí v průměru méně než 50%.

A je to čím dál horší. Podle politického komentátora a experta na Německo Dmitrije Dobrova, realita je, že „mnoho zločinů je vědomě ignorováno, protože existuje politická směrnice nezveřejňovat trestné činy spáchané uprchlíky, aby nedošlo k vyvolávání proti-imigračních nálad.“

V nedávném článku ruské tiskové agentury Ria Novosti, publikovaném jen několik hodin před útokem v Berlíně, Dobrov vysvětlil, že tato směrnice, zavedena politiky a vymáhána policií a médii hlavního proudu, zahrnuje „nevýznamné“ trestné činy, jako jsou krádeže a podvody,“ ale také více než 36.000 závažných trestných činů, včetně útoků s ublížením na zdraví, loupeží a vydírání. Německá policie obdržela více než 1.500 zpráv o pokusu znásilnění- což je podle kriminalistů jen zlomek skutečného rozsahu tohoto druhu trestné činnosti.“

Začátkem tohoto roku, Andre Schulz, šéf Asociace kriminální policie, který kritizoval německou vládu za nečinnost v boji proti vlně kriminality způsobené migranty, uvedl, že až 90% sexuálních trestných činů spáchaných v Německu nejsou ve skutečnosti uvedeny v oficiálních statistikách. Ještě horší je fakt, uvedl, že bylo vyvinuto úsilí k umlčení trestních oznámení proti migrantům.

Když se zohlední loňská data, více než 20% nově příchozích spáchali nějaký druh zločinu. Tato data, zdůraznil Dobrov, neobsahují statistiky trestné činnosti z několika států, a nekvalifikované osoby přicházející ze severoafrických zemí jako migranti (Maroko, Západní Sahara, Alžírsko, Tunisko, Libye a více či méně Mauritánie).

Ve světle těchto šokujících poznatků, komentátor napsal, že „tajení skutečných rozsahů zločinů se stalo oblíbenou praxí německých orgánů. Události v Kolíně nad Rýnem na Silvestra roku 2015 jsou názorným příkladem toho, že toto zatajování se již stalo součástí historie současné Evropy. Poté, co stovky mladých migrantů terorizovalo Němky, policie a média se snažily po několik dní incident ututlat. Zatajování bylo tak zřejmé, poznamenal Dobrov, že ex-ministr vnitra Hans-Peter Friedrich to označil za „spiknutí ticha.“

Téměř o rok později to vypadalo, že se něco trochu změnilo, dodal analytik. „Vlna nevole explodovala na německých sociálních sítích po nedávném odmítnutí německé televizní stanice ARD zprostředkovat zprávu o trestném činu spáchaném ve Freiburgu, kdy mladý uprchlík z Afghánistánu znásilnil a utopil německou studentku- dceru významného úředníka Evropské komise.“

Redaktoři ARD uvedli, že zpráva byla „méně významný příběh“ o „regionálním zájmu“ a není hodna televizního pokrytí. „Ve skutečnosti, poznamenal Dobrov, redaktoři se prostě řídili oficiální linií, aby nedošlo k „provokování xenofobních postojů“. Kancléřka Merkelová a vicekancléř Sigmar Gabriel tlačili proti předčasným závěrům a varovali před podněcováním nespokojeného obyvatelstva kvůli této záležitosti.

Podle novináře, incident ve Freiburgu „znovu nastolil otázku cenzury v německém tisku, který je oficiálně svobodný, ale ve skutečnosti pracuje podle jasně stanovených pravidel. Hlavním prvkem cenzury v takových případech je direktiva 12.1 German Press Code. Tento odstavec ukládá novináři dodržovat pravidla autocenzury, a konkrétně nesmí hlásit státní příslušnost osob podezřelých z trestné činnosti, pokud neexistuje „velmi vážný důvod, aby bylo tak učiněno“.

Další příklad autocenzury byl prokázán právě tento týden, napsal Dobrov, když média informovala o incidentu, ke kterému došlo v říjnu, když muž středovýchodního vzhledu skopl ze schodů ženu v berlínském metru, což policie označila jako „akt náhodného násilí“. Žena byla vážně zraněná a muž byl přes víkend zadržen.

„Existuje nespočet případů tohoto druhu,“ zdůraznil Dobrov. „Německý liberální tisk považuje za „nepohodlné“ specifikovat národnost a zemi původu pachatelů.“ Samozřejmě, že existují výjimky, pokud jde o takzvanou „ruskou mafii“. Všichni zločinci z bývalého Sovětského svazu, včetně nechvalně známých gruzínských zlodějů, údajně představují téměř polovinu bytových vloupání v Německu a jsou označováni za „ruskou mafii“.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Foto: Paul Zinken/DPA)
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Berlín zavírá oči předtím, že islámští migranti mění Německo na válečnou zónu

  • Ocekavam, ze takove utoky se budou opakovat. Pustili jsme si do Evropy patou kolonu teroristu, kterou policie neuhlida. Kazdy z nich predstavuje potencialni riziko. Tyto atentaty budou vest k utuzeni a rozsireni sledovani obcanu a k omezeni obcanskych svobod. Jednak statem skrze nove zakony a ustanoveni a jednak obcany, obavajici se o svou vlasztni bezpecnost. Liberalni pristup k zivotu se zmeni v zivot pod stalym ohrozenim. Takovy zivot nema cenu zit. A proto jedina moznost spociva k eliminaci a odsunuti vsech muslimu, ekonomickych migrantu. Po ukonceni konfliktu i repatriace vsech Syranu. Uzavrit Evropu z jihu proti imigraci. Pro dnesni politiky EU a clenskych zemi to neni stale priorita.
    Pro mne zustava otazkou, zda tyto atentaty nejsou dilem tajnych sluzeb. Uz jenom nalezeni dokladu atentatnika v kamionu na to ukazuje. Je velice nepravdepodobne, ze by vrah delal takove chyby. Jestli byl tedy vrah ten, koho hledaji je otazkou. Mohl to byt uplne nekdo jiny. Zda se mi, ze je s verejnosti hrana spinava hra, ktera slouzi k odbourani svobod obcanu v EU.

  • · Edit

    Osobně si myslím,že kdyby jsme byli v takové situaci jako němci,tak naše politická garnitura bude dělat totéž. Vždyť dnešní chování státních sdělovacích prostředků,které pouze papouškují názory šéfů EU ,vlád EU svědčí o „objektivitě“ zpráv v celé EU.Budu opakovat,co už bylo mnohokrát řečeno LŽE SE,LŽE SE,LŽE SE ,úmyslně se dělají rozhovory s lidmi, kteří podporují migranty ,aniž by si uvědomovali následky se kterými se bude Evropa potýkat už zřejmě stále.Smutné na tom je ,že mladí lidé,mají jaksi potřebu migrantům pomáhat.Samozřejmě část mladých lidí a je docela zajímavé -bez akademických titulů má na to zdravý názor.Pomáhat v rámci možností v zemích,odkud migrace začala.Ale chci zdůraznit,že největší pomoc migrantům by měli provézt FRANCIE ,BRITÁNIE,NĚMECKO,ŠPANĚLSKO,tedy státy ,které začali kolonizovat AFRIKU a doslova rabovali nerostné bohatství tohoto kontinentu a z obyvatel dělali otroky. A USA se povedlo zcela destabilizovat státy ,jako je IRÁK,LIBIIa j. Základem jsou pravdivé informace. Ovšem to by museli novináři sloužit občanům a ne zaprodaným politikům.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*