Berlín zakázal protestovat proti omezením v důsledku koronaviru a nasazuje tisíce policistů

Berlín zakázal protestovat proti omezením v důsledku koronaviru a nasazuje tisíce policistů

Úřady v Berlíně zakázaly řadu plánovaných demonstrací proti omezujícím opatřením země v důsledku koronaviru a tvrdí, že byly organizovány „pravicovými extremisty“ a vedly by k šíření viru. Město nasazuje tento víkend několik tisíc policistů kolem německého hlavního města s odkazem na existující hrozby.

Německé město však nezakázalo červnový protest Black Lives Matter, jehož se účastnilo přibližně 15 000 lidí.



Mezitím, shromáždění za svobodu mělo 17.000 registrovaných demonstrantů pro událost na 29. srpna, než ji Berlín zakázal.

„Jsme stále uprostřed pandemie s rostoucími čísly infekce,“ řekl ministr vnitra v Berlíně Andreas Geisel. „Nejedná se o rozhodnutí proti svobodě shromažďování, ale o rozhodnutí ve prospěch ochrany před infekcemi,“ pokračoval a dodal, že Berlín by neměl být „zneužíván jako dějiště pro popíráče koronaviru… a pravicových extremistů“.

Asi 20 000 lidí, včetně liberálů, ústavních loyalistů, příznivců krajní pravice a anti-očkovacích aktivistů, pochodovalo v srpnu v Berlíně dne 1 srpna.

Geisel uvedl, že organizátoři tohoto protestu úmyslně porušili pravidla, na nichž se dříve dohodli s policií, včetně nošení roušek a udržení sociálního odstupu.

„Takové chování není přijatelné. Nechci, aby byl Berlín místem konspiračních teoretiků a pravicových extremistů.“ Napsala agentura Reuters

Mezitím německá pravicová strana Alternativa pro Německo (AfD) vyzvala k protestu u Braniborské brány proti tomuto zákazu.

„Senát pošlapává naše základní práva,“ uvedla AfD ve svém prohlášení.




Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Berlín zakázal protestovat proti omezením v důsledku koronaviru a nasazuje tisíce policistů

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*