Belgie zakazuje halal porážky, ale muslimů v hlavním městě Brusel se to netýká

Belgie zakazuje halal porážky, ale muslimů v hlavním městě Brusel se to netýká

Zatímco Flandery a Valonsko mají v roce 2019 zakázat islámské rituální porážky bez umrtvení, tato praxe zůstane legální v belgickém hlavním městě Bruselu.     Před několika dny začal jeden z nejslavnějších islámských dnů, festival Eid al-Adha, kdy se muslimové po celém světě účastní rituálního obětování různých zvířat, včetně krav, ovcí a koz.

Od příštího roku Belgie zakazuje tuto praxi, která zahrnuje podřezání hrdla zvířete a ponechání jej vykrvácet. Ve Flandrech a Valonii trvají na tom, že musí být zvíře předem elektricky omráčeno. Za pobouření bojovníků za práva zvířat, belgické hlavní město Brusel odmítlo porážky bez omráčení zakázat, píše RTL.      

Belgická skupina pro práva zvířat (Global Action in the Interest of Animals GAIA) odsoudila Brusel za to, že se v této otázce nepřipojil k těmto dalším dvěma regionům.

Prezident GAIA Michel Vandenbosch se k této otázce vyjádřil slovy: „Před koncem volebního období musí bruselská vláda následovat příklad Valonie a Flanderska a určitě ukončit zabíjení  ovcí a skotu bez omráčení všude v Bruselu.

Brusel, který má velké muslimské obyvatelstvo, se stal obzvláště známým kvůli oblastem ve městě, jako je převážně migranty obydlený Molenbeek, který se stal neslavným kvůli množství radikálních islámských extremistů, kteří zde vnikli. V loňském roce bylo zjištěno, že 51 neziskových organizací působících v Molenbeeku měly přímé vazby na radikální islámský terorismus.

Okres byl také místem, kde se pařížský útočník Salah Abdeslam v roce 2015 schovával několik měsíců předtím, než ho vzala do vazby belgická policie.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*