Belgie: Vláda odmítla uznat muslimskou školu kvůli vazbám na islamistickou skupinu, je to jen špička ledovce v islamizované Evropě

Belgie: Vláda odmítla uznat muslimskou školu kvůli vazbám na islamistickou skupinu, je to jen špička ledovce v islamizované Evropě

Muslimská škola v Belgii neotevře své dveře, aby vychovávala a možná radikalizovala děti poté, co státní inspekce zjistila její znepokojivé vazby na islamistickou skupinu.

Očekávalo se, že škola, Selam College, otevře studentům své brány někdy v září. Po provedení inspekce a revize školy však vlámský ministr školství Hilde Crevits rozhodl, že škola bude raději uzavřena.Později bylo odhaleno, že ministr Crevits zjistil, že Selam College udržovala spojení s Belgickou islamistickou federací – organizací se silným vztahem na Milli Görüs – turecké islamistické hnutí, která se podobá Muslimskému bratrstvu.

Milli Görüs je islamistické hnutí, které působí v rámci turecké diaspory po celé Evropě. Manifest organizace požaduje, aby její přívrženci odmítali „západní“ hodnoty a postavili se proti všem druhům „nevěřících“ – což znamená západní – ekonomické  politické myšlence.

Organizace Milli Görüs v roce 2012 tvrdila, že má v jedenácti evropských zemích působících více než 514 mešit a kulturních center. Většina z nich působí v Německu.

Skupina se může pochlubit celkem 87 000 členy v Evropě, zatímco asi 30 000 z nich je v Německu. Organizace také tvrdí, že má téměř 300 000 jednotlivců, kteří každý den navštěvují své mešity a kulturní centra v Evropě.

Mělo by být známo, že turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a jeho Strana pro spravedlnost a rozvoj (AKP) jsou přímo spojeni s organizací Milli Görüs. Ve skutečnosti byl Erdoganův politický mentor zakladatelem této organizace, sám Necmettin Erbakan.

Je to velmi znepokojivé, protože Erdogan a jeho strana AKP mají jasné islamisticko-expanzivní ambice.

Šéf bezpečnostní a zpravodajské komise tureckého parlamentu Alparslan Kavaklioglu řekl v roce 2018, že „Evropa bude muslimská. Budeme tam efektivní, ve jménu Alláha. Jsem si tím jistý“.

Když hovořil o tom, co považuje za skutečné turecké hranice, sám Erdogan prohlásil: „Z Vídně přes břehy Jaderského moře, z východního Turkistánu (čínská autonomní oblast Sin-ťiang) do Černého moře.“

A pokud by to nestačilo na to, aby se vám postavily hrůzou vlasy na hlavě, začátkem tohoto měsíce turecký ministr vnitra Süleyman Soylu ohrožoval všechny Evropany, když řekl: „Stojíme před největší migrační vlnou v historii. Pokud otevřeme stavidla, žádná evropská vláda nebude schopna přežít déle než šest měsíců. Doporučujeme jim, aby nezkoušeli naši trpělivost. “
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*