Belgie může kvůli bruselským útokům zakázat prodej anonymních SIM karet

Belgie může kvůli bruselským útokům zakázat prodej anonymních SIM karet

Belgické úřady připravují zákaz prodeje anonymních SIM karet pro mobilní telefony, řekl zdroj národního parlamentu tiskové agentuře TASS.

Parlament začne 4. dubna přezkoumávat návrh zákona, zakazující prodej SIM karty pro mobilní telefony bez dokladů totožnosti,“ uvedl zdroj.

Poté, co bude zákon přijat, všechny SIM karty budou registrovány ve zvláštním seznamu, kde bude povinně uvedeno registrační číslo majitele- elektronický kód jeho pasu. „Tento krok je nezbytný k omezení možností teroristických organizací provádět skryté komunikace,“ poznamenal zdroj.

Zdroj také uvedl, že belgická vláda a Belgický telekomunikační regulátor BIPT (belgický Institut pro poštovní služby a telekomunikace) diskutují o nutnosti požadovat identifikaci všech uživatelů mobilních telefonů již tři roky. Nicméně, proti návrhu zákona aktivně oponuje Komise pro lidská práva, která varovala, že seznam může být použit pro marketingové cíle a distribuci reklamy.

 
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Belgie může kvůli bruselským útokům zakázat prodej anonymních SIM karet

  • Toho kdo ty útoky plánuje, fakt nezastaví takováhle maličkost. Další potlačování svobody za zástěrkou bezpečnosti. Vytvoří se problém a pak se hraje na jeho řešení místo aby se mu předcházelo a vůbec nenastal.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*