Belgie: Muslimové křičící „Alláhu Akbar“ zapálili vánoční stromek (Video)

Belgie: Muslimové křičící „Alláhu Akbar“ zapálili vánoční stromek (Video)

„Muslimové v Belgii při silvestrovském řádění zapálili vánoční stromek,“ informoval deník News.com.au.

Video teenagerů, kteří zapálili pod vánočním stromkem benzínovou bombu, zatímco křičeli „Alláhu Akbar“ vyvolalo v Belgii velké pobouření.

K incidentu došlo na Silvestra na náměstí v blízkosti stanice metra Clemenceau v belgickém hlavním městě Bruselu.

Ve videu, které bylo původně zveřejněno na Facebooku a později zveřejněno na portálu LiveLeak, se skupina lidí přiblíží ke stromu, předtím, než jeden z nich hodí pod stromek objekt.

muslimove zapalili vanocni stromek

O několik vteřin později je slyšet výbuch a poté strom zachvátí plameny. Na videu je slyšet, jak výrostci při útěku křičí „Alláhu Akbar.“

Původní uploader, pojmenován v popisu videa jako Mohamed Amine, z nějakého důvodu již zrušil svou fabebookovou stránku.

Obyvatelé Bruselu použili Facebook, aby vyjádřili svůj hněv. „Dnes se budou zapalovat vánoční stromky, zítra se budou křesťanům stínat hlavy,“ napsal jeden rozzlobený muž.

„Když se slaví ramadán, nikdo je neobtěžuje, proč potom útočí na přesvědčení druhých?“ napsal jiný belgický občan. „My nikdy nepřestaneme slavit narození Ježíše.“

Jeden muž uvedl, že „tím co viděl včera v noci v Bruselu, byl naprosto šokován.“

„Brusel už není svobodné město,“ napsal. Každý, kdo měl příležitost cestovat do zahraničí, si může uvědomit, že situace v Bruselu není ani normální, ani udržitelná v dlouhodobém horizontu.

„Brusel zemře ekonomicky, sociálně a turisticky, zejména, pokud nebude v rámci 10 let zavedena žádná radikální politika. To myslím naprosto vážně.“

Jeden muž popsal útok za „akt rasismu a útoku na naše zvyky,“ zatímco jiný uvedl: „Jediným řešením je návrat zahraničních pachatelů do jejich země s nakopaným zadkem.“

Ve stejný večer bylo zveřejněno druhé video, ukazující gang mladíků tlačící auto dolů eskalátorem ve stanici metra Clemenceau.

Vůz narazil na bok, mezitím co incidentu přihlíželi z přilehlého eskalátoru šokovaní svědci. Nikdo nebyl zraněn, ale vlakové spoje byly po zbytek večera pozastaveny.

Jeden z mladíků byl zatčen, uvedly místní zprávy HLN. Není známo, zda se u obou videí jednalo o stejnou skupinu lidí.

Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Belgie: Muslimové křičící „Alláhu Akbar“ zapálili vánoční stromek (Video)

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*