Belgická žena dostala 3 roky ve vězení za to, že zasáhla dřevěnou tyčí migranta, který jí pronásledoval

Belgická žena dostala 3 roky ve vězení za to, že zasáhla dřevěnou tyčí migranta, který jí pronásledoval

Soud v Turnhoutu v Belgii odsoudil ženu a jejího dřívějšího pracovního kolegu tříletým odnětím svobody za to, že udeřila a zranila žadatele o azyl dřevěnou tyčí poté, co jí několik měsíců pronásledoval a také jí vyhrožoval.Syrský žadatel o azyl začal pronásledovat 55letou Patricii S. poté, co s ním na začátku jara 2019 skončila krátký vztah, informuje SCEPTR.

Poté, co byla žadatelem o azyl téměř rok pronásledována a obtěžována, žena začala být velmi nervózní. Žadatel o azyl mimo jiné posílal Patricii výhružné e-maily a pravidelně se objevoval neohlášeně u jejího domova.

3. dubna 2019 se žadatel o azyl znovu objevil v místě bydliště Patricie. Patricia se cítila ohrožena a zavolala bývalého kolegu jménem Tom B., který rychle naskočil do svého auta a přijel k jejímu domu. Než Tom dorazil, syrský pronásledovatel už byl pryč.

Oba poté prchajícího Syřana dopadli, chytil ho a zasáhli ho dřevěnou tyčí.

Původně státní zástupci obvinili Patricii a Toma z pokusu o vraždu a požadovali, aby oba dostali šestiletý trest odnětí svobody. Soud však nesouhlasil a rozhodl, že incident byl ublížením na zdraví, nikoli pokusem o vraždu.

Oba byli následně odsouzeni na 3 roky vězení.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Yves Herman / Reuters )
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Belgická žena dostala 3 roky ve vězení za to, že zasáhla dřevěnou tyčí migranta, který jí pronásledoval

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*