Belgičané formují „civilní hlídky“ pro boj proti nárůstu kriminality migrantů

Belgičané formují „civilní hlídky“ pro boj proti nárůstu kriminality migrantů

Obyvatelé belgického Zeebrugge podle zpráv vytvořili civilní hlídky v souvislosti s nárůstem zločinů spáchaných migranty.

Obavy z nedostatku policejní ochrany dohnaly místní občany k tomu, aby vzali věci do svých rukou, a od úřadů si vysloužili přísné výtky navzdory jejich zjevně nevyhovujícímu výkonu.

„V posledních dnech se na sociálních sítích objevily desítky zpráv o vloupáních takzvaných tranzitních migrantů v Zeebrugge,“ píše SCEPTR.„Zeebrugge už léta bojuje s problémem a obtěžováním tranzitních migrantů (ilegálních migrantů, kteří zde nechtějí žádat o azyl), ale kvůli přeplněným azylovým centrům a protože je často jednoduše nelze vrátit do země původu, policie tvrdí, že je bezmocná.“

Při jednom nedávném incidentu objevila starší žena muže, který číhal poblíž její garáže. Údajně se jí pokusil ukrást mobil, ale podařilo se jí ho odehnat a zavolat policii.

Muž byl zatčen a bylo zjištěno, že byl opilý a měl u sebe kradené zboží.

Nedávno byl zadržen další muž podezřelý ze spáchání až pěti vloupání během jediného dne.

Znepokojení obyvatelé začali v reakci na vlnu kriminality organizovat civilní hlídky, ale úředníci před touto praktikou varovali.

„Fakta rozhodně nezlehčujeme. Máme zprávy o vloupáních nebo pokusech o vloupání. Ale na sociálních sítích máme tendenci tyto věci zveličovat,“ řekl policejní ředitel Dirk Van Nuffel deníku Het Laatste Nieuws.

„Každý, kdo vrhá stín na transmigranty, loví je a sám činí škody, by neměl chodit za námi nebo za starostou, aby si stěžoval.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Belgičané formují „civilní hlídky“ pro boj proti nárůstu kriminality migrantů

  • V Evropě není dovoleno chránit své životy a majetek před migranty. To je pravá tvář „politické korektnosti“.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*