Barclays platí pokutu 26 milionů liber za manipulaci ceny zlata !

Barclays platí pokutu 26 milionů liber za manipulaci ceny zlata !

Barclays dostává pokutu 26 milionů liber za manipulaci ceny zlata! Tento titulek přínáší ekonomicý deník Financial Times!

Pouhý týden poté, co jsme přinesli informaci o tom, kdo jsou lidé za londýnským fixingem ceny zlata a pár dnů po tom, co šéf oddělení pro obchodování se zlatem v Barclays odešel z banky, britský úřad pro finanční dohled (Financila Conduct Authority) zformoval to, co většina informovaných lidí ví již řadu let, když oznámil, že uložil pokutu bance Barclays za manipulaci určování ceny zlata, aby se vyhnula platbě svému klientovi. Navíc tento úřad potvrdil, že tyto nevysvětlitelné útoky přicházející zdánlivě odnikud, a které prudce srážejí cenu zlata tak silně, že často zastaví celý trh, měly velice specifický zdroj: tím byl bankovní dům Barclays, jehož obchodík Daniel James Plunkett, narozený v roce 1976, vysílal sdružené prodejní příkazy, které způsobovaly pokles ceny zlata. K tomuto docházelo celých deset let.

Barclays dále nedokázala adekvátně řídit střet zájmů mezi sebou a svými klienty, stejně tak jako řídit systému a kontrolní mechanizmy ve vztahu ke stanovování ceny zlata v letech 2004-2013. FCA dále prohlásil, že Plunkett manipulovat trh tak, že zadával prodejní příkazy, které okamžitě stahoval a poté znovu zadával, které byly ve výši 40 000-60 000 uncí  zlata (1 244-1 866 kilogramů) investičního zlata. Touto aktivitou donutil držitele nákupních příkazů, aby tyto příkazy rychle prodali a tím docházelo k prudkým propadům ceny zlata. Díky této aktivitě nemusela banka vyplatit sv&e acute;mu klientovi na základě opční smlouvy 3.9 milionu liber.

Zdá se, že Plunkett není nic více než francouzský Kerviel-tedy zcela nedůležitý obchodník střední úrovně, který byl předhozen vlkům k veřejné konzumaci, aby byla pozornost odvedena od skutečné a opravdové manipulace, které probíhá na jiné úrovni.

Stejně tak jako londýnský stříbrný fixing, který končí po 117 letech, jso sečteny i dny zlatého fixingu ceny.  Možná ale, aby byla zachována kontinuita  v manipulaci bude tato činnost předána největším manipulátorům, kterými jsou Bank of England, FED a samozřejmě BIS (Bank of International Settlement).


Ano, skutečností se stává to, že zlato je manipulováno různými komerčními bankami a že tyto útoky, které se většinou odehrávají v době londýnského fixingu nejsou náhodné, ale zcela přesně konstruované tak, aby byla určena cena trhu, ale jak hluboká je kraličí nora?

Zdroje : Bloomberg a Zerohedge
Přišlo emailem
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*