Bankovní totalita v Nigérii

Bankovní totalita v Nigérii

Nigérie ruší jako první stát na světě karty pro výběr peněz z bankomatu a od nynějška si musí nechat občané Nigérie naskenovat otisky prstů, chtějí-li si vybrat peníze z bankomatu nebo platit v obchodě. Jak říká šéf centrální banky Sanusi Lamido Sanusi, Nigérie bude mít „nejbezpečnější finanční systém na světě“. A Christina Lagarde, představitelka MMF je inovativními reformními plány nigerijské centrální banky přímo nadšena.

Dodavatelem techniky pro skenování je německá firma z Hamburku Dermalog, která se chlubí největší zakázkou v historii firmy. Za systém k identifikaci všech klientů bank dostane zaplaceno 50 milionů dolarů. A nepůjde jenom o bankomaty, kdy bude muset člověk přiložit prst na skenovací zařízení, nýbrž také na pokladnách supermarketů.

Pan guvernér banky si sám zařízení osobně vyzkoušel. Zabrání se tak prý podvodům a falšováním peněz a praní špinavých peněz. Kdybychom nevěděli, že největšími znehodnocovateli peněz jsou právě centrální banky a vůbec bankovní systém, rozmnožující peníze z ničeho a trvale peníze znehodnocující, možná bychom měli důvod pochválit centrální bankéře, jakou starost mají, aby se mezi lidem, který toho moc nemá, nekradlo.

Systém je jistější než používání hesel a passwordů. Byl vyvinut ve spolupráci s Ústavem soudní patologie německého profesora Klause Püschela. Skenování otisků je sice již používáno při vystavování identifikačních karet, pasů a povolení k pobytu. V Německu prodala Firma Dermalog od roku 2007 již 20 000 skenerů. Dokonce na letišti v Hamburku zanechávají pasažéři otisky svých prstů na skenovacím zařízení firmy Dermalog. Jak říká její šéf: „Německo není žádným biometrickým rájem“, prodej zde činí pouze 2% z celkového obratu firmy. Pokus zavést tento způsob placení v řetězci firmy Rewe v Německu ztroskotal, protože lidé odmítli toto zařízení používat. Ze zkušeností Německa však nyní profitují zkorumpované diktátorské elity v zemích třetího světa.

Další krok k odstranění hotovostních peněz byl učiněn. Radujme se společně s politika a s bankéři. Znelíbíte-li se, stačí jednoduše zablokovat váš otisk prstu. Totální pacifistický teror beze zbraní a bez námahy konečně začal, a to v nové formě bankovní totality.

zdroj : news.e-republika.cz

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*