Bandar a Hariri zapojeni v chemickém útoku v Khan al-Assal

Bandar a Hariri zapojeni v chemickém útoku v Khan al-Assal

Bandar Bin Sultán Al-Saúd

Svědectví člena skupiny Liwa Asifat al-Shamal zapojuje saúdské, libanonské a turecké činitele a důstojníky, a to včetně libanonského poslance Saada Haririho a šéfa saúdské rozvědky Bandara bin Sultána, do pašování zbraní a pašování nerovového plynu syrským brigádám. Svědectví také Bandara a Haririho zapojuje do chemického útoku v Khan al-Assal 5.března 2013.

Zajatý člen Liwa Asifat al-Shamal, nebo také Brigády Bouře ze severu, v syrské televizi přiznal, že kontaktoval turecké, arabské činitele a poslance libanonského parlamentu Oqaba Saqra, člena Hnutí pro budoucnost Saada Haririho, kvůli koordinaci a provádění bojových operací v Aleppu a kvůli zbraním, včetně sarinu.

40letý Kanno přiznal, že chemikálie převezl z tureckého města Kilis do Azazu, kde pracoval jako ředitel školy. Přiznal se také k vykrádání syrských továren a převážění kradeného zboží do Turecka.

Bývalý ředitel školy řekl, že se ke skupině zvané Liwa Asifat al-Shamal připojil na žádost lídra skupiny, Ammara Dadikhiho, který podle jeho slov pracoval jako pašerák mezi Tureckem a Sýrií.

Brigáda Liwa Asifat al-Shamal funguje jako spojka se zvláštními jednotkami z Turecka a členských států NATO a cílem menších brigád dlouho byla kontrola nad hraničním přechodem Bab al-Salama mezi Tureckem a Sýrií.

Brigáda také provedla několik útoků na syrské armádní pozice, základny a letiště s pomocí zvláštních jednotek Turecka a dalších členů NATO.

Kanno ve svém přiznání poukázal, že se účastnil útoků na stanoviště syrské armády u vstupu do Aleppa na příkaz Ammara Dadikhiho, který dostal příkazy od zahraničních sponzorů.

Kannovo přiznání dále uvedlo, že vzbouřenci operují pod daleko více centralizovanou bojovou strukturou než nám říkají američtí činitelé a západní média. Kanno např. mluvil o operaci, kterou jeho brigáda provedla proti stanovišti armády v Bustan al-Basha, účastnili se ji střelci z Libye, Turecka a Čečenska.

Kanno později dodal, že se přestal účastnit bojových operací, aby se přidal do politické rady brigády, jejíž misí se bylo setkávat se zahraničními sponzory a činiteli.

Kanno mluvil výhradně o jedné schůzi mezi tureckými činiteli a střelci z jiných skupin, během které je činitelé požádali, aby napadli leteckou základnu Minnegh výměnou za peníze a zbraně.

Koncem dubna nsnbc uvedla, že vzbouřenci, včetně bojovníků skupiny Jabhat al-Nusra, bojovali při útoku na základnu Minnegh po boku tureckých vojáků a pilotů. Syrští vládní a armádní činitelé dále prohlásili, že chemický útok na Khan al-Assal v Aleppu v dubnu 2013 byl proveden z oblasti, kde operují turecké jednotky.

Kanno popsal, že přípravy na útok na Minnegh byly provedeny 700 střelci pod vedení Dadikhiho za pomocí všech zbraní a při útoku zemřelo 60 střelců.

Dodal, že selhání zabezpečit Minnegh vyústilo v intenzivní návštěvy Azazu tureckých a arabských činitelů a vyjádřil, že “turečtí a arabští činitelé chtěli kontrolu nad základnou za jakoukoliv cenu.”

Libanonský poslanec Oqab Saqr navštívil Azaz, předal pozdravy od Saada Haririho a Bandara Sultána

Waissi Samo Kanno ve svém svědectví také mluvil o návštěvě libanonského poslance v Azazu. Kanno řekl, že Saqr a Dadikhi byli na sebe úzce napojeni. Během návštěvy se Saqr snažil posílit morálku střelců a předal jim pozdravy lídra Hnutí pro budoucnost Saada Haririho a šéfa saúdské rozvědky Bandara Sultána.

Kanno prohlásil, že během schůze v tureckém městě Kills dal Saqr střelcům 200 tisíc dolarů a slíbil jim kvalitní zbraně. Kanno dodal, že Saqr na příkazy Saada Haririho vzbouřence požádal, aby unesli íránské, irácké a libanonské poutníky, kteří do Azazu jezdívali. Dodal, že Dadikhi byl na Haririho příkaz požádán, aby unesl skupinu poutníků, kteří “byli nejspíš Libanonci.”

Kanno vyjádřil, že turečtí a saúdští vojenští činitelé byli zapojeni v převážení sarinu. Zvláště zmínil jednu příležitost, kdy se několik lídrů ozbrojených skupin v táboře Kills setkalo s tureckými a saúdskými činiteli, kteří jim dali bednu obsahující chemické materiály, konkrétně 4 lahve sarinu.

Kannovo přiznání dopľnuje hromadící se důkazy, které naznačují přímou politickou a bojovou zodpovědnost za chemické útoky nejvyšších politiků, vojenských a zpravodajských lídrů arabských a západních zemí.

Dřívější zpráva popisující chemický útok ve Východní Ghoutě 21.srpna dává přímou politickou a bojovou zodpovědnost nejvyšším postům v Bílém domě, Pentagonu, CIA a Saúdského Ministerstva vnitra.

Dřívější zpráva nsnbc international, která obsahuje zvukové záznamy Saada Haririho, zapojuje bývalého libanonského premiére ve vyzbrojování vzbouřenců.

Kannovo svědectví naznačuje Bandarovo a Haririho pravděpodobné zapojení v chemickém útoku v Khan al-Assal 5.března 2013. Je důležité říct, že první útok si vyžádal 123 mrtvých. Druhý útok, v červenci 2013, byl podle některých zpráv proveden hlavně pro likvidaci svědků březnového chemického útoku.

http://nsnbc.me/2013/11/01/bandar-and-hariri-implicated-in-khan-al-assal-chemical-weapons-attack/

zdroj : wertyzreport.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*