Bagdád umožnil Rusku bombardovat teroristy IS prchající ze Sýrie do Iráku

Bagdád umožnil Rusku bombardovat teroristy IS prchající ze Sýrie do Iráku

Mezitím co ruské nálety tlačí teroristy ISIS ze Sýrie do Iráku, Moskva a Bagdád se dohodli, že budou útočit na militanty i na území Iráku, uvedl Hakem al-Zameli, vedoucí irácké parlamentní komise pro národní bezpečnost a obranu, informovala tisková agentura FARS.

Militanti Islámského státu nenajdou bezpečné útočiště po ruských náletech v Iráku poté, co dal irácký parlament Rusku zelenou v provádění náletů proti islámským teroristům na území Iráku.

„Irák souhlasil s Ruskem, což povede ke vzniku společného datového centra, zaměřeného na útoky proti militantům Islámského státu směřující ze Sýrie do Iráku,“ uvedl al-Zameli, a zdůraznil skutečnost, že by tento krok také odřízl zásobovací trasu Islámského státu vedoucí z Iráku do Sýrie, citovala Zameliho tisková agentura FARS.

Ilustrační obrázek Foto: Dmitry Zherdin, Wikimedia Commons.
Ilustrační obrázek Foto: Dmitry Zherdin, Wikimedia Commons.

Toto usnesení přišlo uprostřed koordinace bezpečnosti mezi vládami Ruska, Íránu, Iráku a Sýrie- snažící se zničit Islámský stát. Tyto čtyři národy založily informační centrum, za účelem koordinovat své vojenské akce proti teroristům a to jak v Sýrii tak i Iráku.

Dne 30. září Rusko zahájilo přesné nálety proti cílům Islámského státu v Sýrii na žádost prezidenta Bašára Asada. Ruský náměstek ministra obrany Anatolij Antonov již dříve uvedl, že Bagdád o podobnou podporu nepožádal. Ruské vojenské operace byly široce schváleny iráckými šíity. Například členové šíitské organizace Badr tvrdili, že by „velice uvítali“ letecké údery Ruska v Iráku a větší roli Ruska na celém Středním východě, jelikož přístup USA „bojovat proti militantům Islámského státu není seriózní.“

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Bagdád umožnil Rusku bombardovat teroristy IS prchající ze Sýrie do Iráku

  • No Irák má rozum.Ještě mi měl vyhnat ty tisíce hajzlů z US bezpečnostních služeb.Jinak tam klid nebude nikdy.—–

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*