Babišův převrat má naději na úspěch. Drží v rukou všechny trumfy…

Babišův převrat má naději na úspěch. Drží v rukou všechny trumfy…

Bohuslav Sobotka udělal fatální chybu, když nepoblahopřál Babišovi a jeho ANO šťastnou cestu z vlády. To možná byla poslední cesta, jak zabránit tomu, aby se převrat nerozvinul do decimující fáze.Omlouvá ho i to, že si zřejmě nebezpečí dostatečně neuvědomuje ani Miloš Zeman. Jinak by Babiše ve vládě nedržel.

Útoky z protimafiánského útvaru (teď mě napadá : nebyla by vhodnější zkratka z mafiánského útvaru?) proti těm, kdo se odvažují uvažovat o reorganizaci policie budou jejich slovy brutálně narůstat. To, že šéf ostravské expozitury ÚOOZ hovoří o brutálním úniku informací ze strany policejního prezidenta a už chystá jeho stíhání(a nebo začal) a ve stejném duchu veřejně v rozporu se zásadou neveřejnosti přípravného řízení hovoří i Ištván či Šereda z Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, je jistě jen jemný začátek. Boj začíná.

Ne nejde o aktuální situaci. To vše se připravuje už roky…

Každý přece ví, že se zde už roky připravuje novela zákona o státním zastupitelství ač odborná veřejnost včetně předsedou obou nejvyšších soudů je ostře proti a každý ví, že šéfkou prakticky neomezeného protikorupčního speciálu měla být Lenka Bradáčová. Bradáčová ve spojení se Šlachtou, který si svévolně přisvojoval jakýkoliv případ by dvořila páteř skutečně reálné prokurátosko – policejní mafie, či diktatury či spiknutí.

Celý tento koncept navazuje na předchozí zkušennosti a v konečném efektu se opírá na tu politickou sílu, která je perspektivní z hlediska budoucího vládnutí a do které tyto represivní složky vkládají své cíle.

A tak svého času předseda bezpečnostního výboru Jan Vidím (ODS) s obrovskou radostí svolal bezpečnostní výbor, na kterém byla předložena tzv. Kubiceho zpráva, obsahující zjevné nepravdy, vztahující se z celého spektra politické scény výlučně k ČSSD, která jinak měla všechny předpoklady opětovně ve volbách zvítězit.

Byla to bomba a ČSSD o fous volby prohrála.

Pojďme dál…

Jistě by nebyla stíhána Nagyová, Nečas a poslanci Tluchoř a spol., kdyby Nečas neprozřetelně nepřipravoval reorganizaci policie, ve které Šlachta, který si nezákonně dělá, co chce, měl být kamsi přesunut a nepronesl osudná slova ve Sněmovně : „Plukovníci nám nebudou říkat, kdo bude ve vládě“ To byla fatální chyba a jeho milenka, jak už jsem včera napsal do tří týdnů byla vytažena zakuklenci z prostor Úřadu vlády.

Vraťme se k tomu speciálu. Robert Pelikán navázal na předchozí ministry a sveřepě jde do Sněmovny s návrhem onoho, napůl totalitního zákona o státním zastupitelství. Chce mít z Bradáčové šéfku speciálu stůj, co stůj.

Chovanec jistě ví a ví, že šlo o institucionální převrat, ještě budící dojem legality.

A tak jednal rychle a podepsal reorganizaci policie…

Tím nepochybně v prvním kole zabodoval

Jenomže, je to nakonec Babiš, kdo má v rukou trumfy : ten nejvyšší okruh rozhodujících státních zástupců, kteří své pozice spojují s jeho politickým hnutím. Ti rozhodují o tom, kdo bude či nebude v této zemi stíhán a minimálně na tři roky ho mohou zcela zlikvidovat.

Nechtějí přijít o své nabyté pozice a bojují o všechno. Prakticky není reálné síly, která by je mohla omezit.

A tím se vracím k úvodní výtce na adresu Bohuslava Sobotky.

Kdyby Babiš a jeho ANO opustili vládu, minimálně načas by zbývající torzo mohlo vládnout dál. Babiš by 101 hlasů pro vyslovení nedůvěry nezískal.

Všechna možná i reálná právní zvěrstva ÚOOZ a státních zástupců kryje Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Státní zástupci jsou zcela beztrestní, mohou překračovat pravomoci, mohou šikanovat, mohou si vymýšlet, mohou lhát. A není síly, která by jim v tom zabránila.

Pavel Zeman je zatím vždy podpořil.

Návrh na odvolání Nejvyššího státního zástupce může podat jen ministr spravedlnosti.

Kdyby Sobotka vyprovodil Babiše z vlády i za cenu předčasných voleb, mohl být rychle najmenován nový ministr spravedlnosti a Pavla Zemana navrhnout vládě k odvolání.

Tato možnost padla a platí následující:

I kdyby se státní zástupci dopustili čehokoliv, jistě bude Pelikán za nimi stát, když včera označil svého kolegu ministra vnitra za kmotra kmotrů.

Schyluje se ke střetu a po Kubiceho zprávě, Nagyovagate se schyluje ke zničení zatím nejsilnější vládní strany.

Ne že bych nebyl k ČSSD kritický, konec konců jsem přestal být jejím členem, ale řekl bych, že už těch pučů v této zemi za posledních 10 let bylo moc.

Čeká nás zajímavé období…

Značná část veřejnosti, tak jako kdysi v Nagyovagate bude nadšena až kromě vedení policie bude stíhán například i Chovanec a samozřejmě Sobotka (např. za OKD) a Babiš pojede na vítězné vlně.

Už včera jsem na facebooku našel mezi svými tzv. přáteli na fb poznámky, že jsem je zklamal, že se neraduji z toho, že Šlachta všechny ty vlastizrádce pozavírá.

A jak čtu média, asi se ani nikdo proti tomu vývoji nepostaví.

Asi to tak má být…
Podobné články

Ochrana společnosti či cenzura

Ochrana společnosti či cenzura

Na začátku článku, kterým bych chtěl alespoň prozatím uzavřít sérií článku věnovaných problematice mediální cenzury…

2 Komentáře “Babišův převrat má naději na úspěch. Drží v rukou všechny trumfy…

  • Až tu bude právní stát, bude ve vězení celá vládní Garnitura, zatím nám v čechách vládne jenom Mafie. Jakto tak vypadá, bude i vládnout dál, ale vše netrvá navěky!!!!!

  • Způsob, jakým se Sobotka s Chovancem chopili moci v ČSSD, je drastický. Je to model 50. let. Špinavý podraz na všechny, kteří by mohli ve vedení strany konkurovat Sobotkovi, připravil Chovanec – „tajná“ schůzka s prezidentem, kterou vzápětí napráskal. Chovanec dělá špinavou práci pro Sobotku a ten si ho drží jen proto, že se neštítí ničeho.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*