Babišův dotační podvod a můj obchod s vykrmeným syslem…

Babišův dotační podvod a můj obchod s vykrmeným syslem…

Popravdě to nebyl sysel, kterého jsem viděl jen na obrázku, ale morče. Takové přítulné domácí zvířátko, které zná většina z nás. Ono to je tak trochu symbolické. I pan Babiš chce vypadat jako morče, ale je to spíš vykrmený sysel.

Jistě, ke svému majetku nepřišel zcela ilegálně, to se nedá říci, ale zcela košer to také nebylo. Prostě využil tři faktory

1. Příznivou dobu,
2. Schopnosti a
3. Své konexe

A samozřejmě, stále kolem něj lítá ta kauza s ŠtB, česky s StB. K tomu mám také takové obojetné stanovisko. Pronásledovat ty, kteří se díky svému povolání dostali do styku s podmnožinami StB (na Slovensku ŠtB) a přitom nechávat v klidu i nejvyšší funkcionáře KSČ, je chujovina.

To snad ze slovenčiny nemusím překládat, protože každý ví, proč tomu tak je. Bez toho by se náš nejvyšší, světově proslulý dramatik, nemohl stát prezidentem, zvláště pak, když ta jeho díla sloužila vlastně k naprosto témuž účelu jako konání pana Babiše.

A sice, dostat do republiky nějaké ty peníze ze Západu. Tehdy to byla „podpora disidentům“, ale nebylo explicitně řečeno kterým. Takže ti, co byli na počátku toho „potravního řetězce“ ty penízky vesel zkonzumovali, v lepším případě propili.

A současné dotace z EU, to je totéž v bleděmodrém. Zatímco peníze šly disidentům proto, aby milovali Západ, především však USA, tak v současné době jdou ty dotace, kromě jiného, také proto, aby ti příjemci velebili Brusel.

Moc o tom dotačním podvodu nevím. Není mým stylem studovat horu podkladů a pak vypotit nějaké veledílo. Mým stylem je psát z pozice člověka, který někde něco zaslechne a z toho si tvoří názor. A já převzal názor svého „okresního zubaře“.

S ním jsem celou věc včera probíral. Měli jsme na to poměrně dost času, protože jeho sestře trvalo dost dlouho než upatlala bezchybnou směs na otisky mého mladistvého chrupu. A shodli jsme se takřka 100%, že to byla „dobrá finta“.

Ovšem, jak se to vezme. To já kdysi svým kolegům ve firmě také vyprávěl, jaký skvělý obchod jsem udělal s tím morčetem, co jsem kdysi koupil své dcerušce, nyní nastávající mamince. Tak moc prosila, až jsem se, jako každý otec, nechal uprosit, vyplázl 50,- Kč a přinesl domů morče.

To bylo o vánocích a dcerunka sousedů, která také takové zvíře měla, tu moji vlastně zblbla. Ale děvčata si spolu hrála, dvě morčata k tomu a bylo veselo. Jenže najednou veselo být přestalo. Děvče o morče ztratilo zájem. Tak to ostatně běžně s domácími mazlíčky chodí.

A já šel zase do toho krámu, kde jsem koupil to mladé hubené morče a nesl jim v krabici takového vykrmeného pašíka. A on to vůbec není od věci. Německy se morče řekne „Meeresschweinchen“ (nebo tak nějak) a anglicky „Guinea-pig“.

A za tu vyžranou bestii jsem dostal 20,- Kč, což při investici 50,- Kč plus podestýlka, plus krmení činilo naprosto skvělý „zisk“. Ještěže to naprasklé akvárium jsem do kamaráda dostal zdarma.

A v čem se tato historka podobá historce páně Babiše? Vždyť je to prosté. Pan Babiš se zbavil (asi prodal) Farmu Čapí hnízdo. Farma nebyla pět měsíců, nýbrž pět let v jeho vlastnictví a když se mu zase vrátila, byla tlustší o padesát miliónů.

No, řekněte a nekupte to za ty peníze! Tedy vlastně zadarmo, protože těch 50 Mega prostě přiletělo z Bruselu, aby nám názorně ukázaly, že všichni jsme si rovni, ale někteří z nás jsou si rovnější.

 

 

Jiří Hermánek

(farma Čapí hnízdo Foto: Hory.cz)


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Babišův dotační podvod a můj obchod s vykrmeným syslem…

  • Opakujte stále dokola: „čapí, čapí, čapí…“, a dozvíte se, o čem to všechno je.

  • Problém je kdo je menší zlo, jestli oligarcha Babiš, nebo retard Sobotka, který si své Ego výbíjí na nás lidech. Co dělá Babiš, to dělají i ty ostatní politici, ale nejsou tak úspěšní. Co dělá Sobotkka, to ničí český národ, to je genocida!!!!

  • Babiš strhl voliče tím, že se chová jako „obyčejný člověk“. Podobně jako Zápotocký, který v předvečer měny tvrdil, že měna nebude. Co se týče jeho angažmá v STB, prostě nějak donutil soud v Bratislavě, aby rozhodl, že donašečem nebyl. Kdyby byl požadavek, aby ministrem financí byla žena, určitě by od stejného soudu donesl rozsudek, že je muž i žena. Starého psa novým kouskům nenaučíš, takže nás bude Babiš šmírovat na každém kroku a k tomu si prosadí potřebné zákony. Stát řídí jako svou firmu a požaduje, abychom mu za to byli vděční. Doufám, že ho lidé do voleb prokouknou a že mu nenaletí znovu. O čem Vít Bárta snil, to Babiš zrealizoval. Volte Babiše, pokud vám nevyhovuje demokracie a máte raději tvrdou ruku vůdce. Vzhledem k tomu, že Sobotka zničil ČSSD, je opravdu reálné riziko, že si Babiš sestaví příští vládu sám ze svých loutek.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*