Babiše může porazit téměř kdokoli, ale Sobotka jistě ne

Babiše může porazit téměř kdokoli, ale Sobotka jistě ne

Příští volby budou stranickými orgiemi každý s každým, či pokaždé s někým jiným

Volby do krajských zastupitelstev, následné vyjednávání a konečně završení senátních voleb debaklem ČSSD a ANO a vítězstvím často absolutně neznámých kandidátů jsou fakt skvělou inovací… Platí, že neplatí nic. Zvítězit může téměř každý a spojit se také téměř s každým…

I když každý…

Dostal mě – jako vždy Bohuslav Sobotka, který by a bez ochranky měl nyní lézt kanály, když sebejistě prohlásil, že senátní volby ukázaly, že Andrej Babiš je porazitelný.

Tak asi ano. Ve věcech, na kterých Babišovi fakt nezáleží zřejmě jistě… A nebo ještě jinak: V dílčích záležitostech je porazitelný od kohokoliv, ale rozhodně ne od Bohuslava Sobotky… Ten už si nasadil špidlovsko – šaškovskou masku a směřuje po vzoru svého předchůdce ve straně i vládní funkci směle k 11% podpory ve státě, což už jednou ČSSD zažila a musel přijít buldozer Paroubek, aby ji znovu vytáhl na 32 %.

Ale o to už dnes vlastně nejde.

Dnes nevytrhne ČSSD ranař jako kdysi. Tehdy věci stále ještě měly polohu pravo-levého uspořádání společnosti. A tak decimace ČSSD prakticky automaticky vedla k dramatickému nárůstu podpory komunistů tentokrát s ranařem Grebeníčkem v čele a naopak.

Ten svět se změnil a hlavním tématem nejen u nás, ale v celém našem civilizačním prostoru, je boj přežilého s novým, nárůst protestních stran, body pro rebely v jednotlivých uskupeních a odstraňování starých struktur.

A tak ČSSD zbyl jediný autentický a poctivý rebel Jiří Zimola, ale ten do toho nechce jít a jinak ČSSD už nikoho nemá, protože provařený Chovanec rozhodně už nic pozitivního představovat nemůže.

U STAN zvítězila podvodem novátorská jaderná bába Drábová, která, jak se ukázalo, nakonec hejtmankou ani být nechtěla. Naopak hejtman v Liberci Púta, za totéž uskupení, stíhaný za velmi zvláštních okolností vysoce bodoval a každý slušný člověk mu musel držet palce… A ještě více bodoval lidovec Čunek odkopnutý svou bývalou stranou a brousící si zuby na nejvyšší stranický post zastávaný proamerickým nemakačenkou Belobrádkem. Ten jediný ve svém kraji skutečně triumfálně zvítězil…

A vytvářejí se koalice a spřádají plány do budoucna a to skvěle:

Ve středočeském a zlínském se utváří dle slov jejich lídrů (Jermanová, Čunek) pravicová koalice, která zahrnuje na čele mimo jiné i Fialou a Kalouskem poplivané ANO s hejtmankou v čele, jinde se prosazuje polovládní uspořádání ANO s ČSSD a opět skupinou STAN, jinde naopak antibabišovská koalice v plzeňském, pardubickém, královéhradeckém kraji

Takové orgie, každý s každým a v každém kraji s někým jiným, tato země ještě nepoznala…

Jakoby byli všichni vězni propuštěnými z lapáku a chtějí si to na ostro s každým zkusit.

Samozřejmě, že je v mém textu jistá ironie, ale zároveň jde o cosi racionálního.

To, že Babiš zcela logicky získá největší počet hlasů v příštích volbách se zdá být jasné.

To, že ČSSD se Sobotkou v čele je bez šance je jistě také jasné. Nicméně z nostalgie a jako levicový srdcař od svých 14 let mi vlastně jde už jen o to, zda bude vůbec někomu stát za to, aby jí v příští vládě vzal do party.

Bez nadsázky lze dnes říci, že je ohledně složení příští vlády naprosto možné všechno.

Mimochodem : Stačí, když Čunek vystrnadí Bělobrádka a Sobotka může na jakékoliv úvahy o koalici s KDU-ČSL zapomenout. Jermanová už teď rozbila Kalouskůn protibabišovský klub TOP 09 ve Středočeském kraji, atd…

V jistém smyslu, jako by Česká republika pro příští volby začala od nuly…

A tak to má být.

V příštích volbách to v podstatě půjde znovu na čisto…

Nudy už bylo příliš…

 

(Ministr financí Andrej Babiš (ANO) a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD)  Foto: Jan Handrejch, Právo)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Babiše může porazit téměř kdokoli, ale Sobotka jistě ne

  • Se Sobotkou a Chovancem je ČSSD odsouzena k zániku. To už každý ví a voliči tento signál vyslali. Sobotka si urval koryto špinavým trikem, když nastrčil Chovance a všechny, kdo by mohli Sobotkovi ve straně konkurovat, zatáhl do „tajné“ schůzky se Zemanem, kterou Chovanec napráskal médiím. Sobotka se neštítí žádné špíny, ani velezrada mu není cizí, jen aby si udržel koryto. Tak leze kamsi Merkelové a USA, aby měl podporu. ČSSD by se mohla zachránit, kdyby Sobotku rychle poslala kam patří a distancovala se od zvací politiky v otázce migrace, distancovala by se od vazalství na USA, střízlivě by komunikovala s EU a přestala by papouškovat USA v otázce rusofobie. Pak by měla šanci.
    Pokud Sobotku odvolají až na jarním sjezdu, bude to pozdě a změna nebude mít vliv na volby.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*