Babiš se vrátil ke své přirozenosti, k chování ječivé pavlačové báby…

Babiš se vrátil ke své přirozenosti, k chování ječivé pavlačové báby…

Když Andrej Babiš začínal a snažíval se vedrat na televizní obrazovky, někdy tak před třemi lety, choval se neskutečně odpudivě: ječivý, hloupý, směšný.Tehdy byl pro mnoho lidí naprosto nepřijatelný. Budu i jízlivý. Stejné pocity nechuti jsem zaznamenával já stejně jako redaktor Mladé fronty Dnes, současný poslanec za ANO Martin Komárek.

Přišlo určité období, kdy Babiš nesoptil, neječel, ale mluvil klidně, stručně a kuse a k věci. Mnohý jej mohl brát jako významného člena vládního týmu odpovídajícího za ekonomiku země, která se zvedá. A začal získávat sympatie i mimo okruh svých bývalých voličů.

Včera jsem si udělal čas a poslouchal intervieu pana místopředsedy vlády. Šílené:  Křik, ječení…Ani jediný věcný argument.

Zdá se, že když přijde krize, téma, které mu logicky není vlastní  a hlavně křeč, v jaké jedná, vrací se jeho přirozenost : hysterické kolovrátkové monology pronášené napůl cizí řečí, která připomíná něco mezi češtinou, slovenštinou a bulharštinou.

A jeho věty typu : Jsem bojovník proti korupci u tohoto miliardáře, který leštil kliky a vemlouval se premiéru Grossovi, účastnil se podivných privatizací, vtíral se k šéfům nejrůznějších stran a ministrům,  působí komicky.

Andrej Babiš je přece je synonymem největšího střetu zájmu v historii možná celého Československa od roku 1918. A to ví každý. I ti, kterým to nevadí i ti, kteří tím žijí. U mě nastal zlom.  Ať mluví o ekonomice, ale ať proboha nemluví o tom, jak je čistý. To jsou slova, která vytištěna na toaletní papír, by mohla sloužit jedinému účelu.

Až patologická hysterie a křeč, ve které bojuje za velmi pochybného plukovníka Šlachtu, který jako součást milenecké dvojice Bradáčová – Šlachta a kořena Ivo Ištvána mění náš stát na prokurátorskou republiku, budí dojem takových osobních obav páně Babiše, že to už není ani podezřelé.

Doslova zoufale, jako odsouzenec na smrt chce zabránit odejití Šlachty a státních zástupců.

Co na něho ta prokurátorská skvadra ví a hlavně na čem jsou společně domluveni?

Zřejmě jako minule: změnu vlády ve prospěch Andreje Babiše. Jde přece o nový zákon o státním zastupitelství, který, když bude přijat, přemění náš stát v zemi polosvobody.

Už to by měl být důvod, proč nejen Šlachta, ale i Pavel Zeman a Lenka Bradáčová by měli odejít.

Lenka Bradáčová svého času odstranila nejschopnějšího policejního důstojníka, šéfa protikorupční policie Tomáše Martince : kauza David Ratha, Parkanová – Casa,  Dalík, Opencard atd… to je jeho dílo.

V sporu o ochranu osobnosti, kde zastupuji plukovníka  Marince  se bude konat možná závěrečné jednání  dne 14. července 2016,  lhala, jako když tiskne  a s jediným cílem, diskreditovat protikorupční útvar.

Ale to teď nechme.

Chvíli se zdálo, že Babiš může přinést do české politiky něco nového a pozitivního.

Byl to omyl.

Patrně zvítězí v příštích volbách do Poslanecké sněmovny.

Ale jeho chování a jednání bude mít jediný výsledek:

Zůstane tak jako kdysi Mečiar či v ke konci Berlusconni jako kůl v plotě.

Pokud se  k němu nepřipojí komunisté, má nulový koaliční potenciál.

Premiérem tento exot nebude.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Babiš se vrátil ke své přirozenosti, k chování ječivé pavlačové báby…

  • Babis je slovensky zid. Prospechar a karierista s ostrymi lokty aneb „navrch huj a vespod fuj“.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*