Babiš má velkou možnost splnit svůj slib Česku-BUDE LÍP. Pomůže mu v tom kauza H-system???

Babiš má velkou možnost splnit svůj slib Česku-BUDE LÍP. Pomůže mu v tom kauza H-system???

Bylo by to hezké-viďte, kdyby se Babišovi podařilo v této kauze pomoci okradeným lidem a to jen proto, že by mohl splnit jeden ze svých předvolebních slibů. Dozajista by mu to mohlo přinést značný počet politických bodů. Je tu však značný počet nezanedbatelných / ale /, přes které vlak určitě nepojede. Proč???

Za kauzu H system Babiš a jeho vláda určitě nemohou-to víme všichni. Jenže ani pan Smetka není klíčovým viníkem toho všeho, i když to tak bezesporu vypadá. Apropo obdobných kauz, kde byli lidé takto sprostě okradeni bylo v minulosti již mnoho. A právě ono množství zlodějských kauz ukazuje, že je v zemi cosi špatně. Pan Smetka využil špatné legislativy ČR. Pan Smetka využíval nečinnosti orgánů činných v trestním řízení-tedy soudů, ale i nečinnosti policie. Využil i absenci, či liknavost bankovního dozoru. V těchto souvislostech však největší vina padá na hlavu zákonodárců /legislativy/ a dalších státních institucí. Ve výsledku je tedy stát největším zločincem. Klienti H systému doplatili na svou důvěru ve státní instituce, kvalitu zákonů, ale především na lemplovství kompetentních orgánů a lidí.Můžeme k takovýmto kauzám popsat stohy papíru, avšak jména viníků jsou těžko dosažitelná a jejich trestní odpovědnost takřka nemožná a to skrze poslaneckou imunitu. Náprava stavu je možná jen tehdy, když bude mít některá vláda a premiér jak se říká-KOULE. Vláda, která bude mít v sobě čest a odvahu přiznat, na čí straně je skutečná vina. Bude ty koule pan Babiš a jeho vláda mít??? Osobně si o tom dovolím pochybovat, i když bych to postiženým lidem v kauze H systém přál. On by tady vznikl totiž zásadní precedens a mohlo by dojít k tomu, že by se svých oprávněných požadavků začali domáhat i jiní postižení.

Vím jistě, že za socialismu a za vlády komunistické strany by k takovému svinstvu nemohlo dojít. Ta se o práva občanů starala bezesporu lépe, a když měl někdo ujeté tendence jako pan Smetka, Bakala,Kožený,Havel a další takzvané pseudoelity, tak frčel velmi rychle i jen za náznak za katr. Bylo to dozajista lepší, než lidi nechat připravit o peníze a po sléze dopustit, aby přišli o střechu nad hlavou. Stát má páky jak tyto záležitosti řešit, ale bohužel—musí se mu chtít je použít. To se dělá velmi obtížně, mají li tyto kauzy navíc politický kontext. V socialismu tento kontext neexistoval, neb vlastníkem ekonomické formace byla dělnická třída-potažmo stát a byl tak vyloučen konjunkturální zájem jednotlivců ze strany politické i ekonomické.

Je nesporné, že pan Smetka darebák je, ale jeho darebáctví vzniklo díky vládnoucí formaci a křivé polointeligentní politické reprezentaci. Pan Smetka je jen následek. Samozřejmě trestu ujít nesmí, ale měla by být trestána především příčina, která sahá do minulosti a má politické pozadí. Trestat nevinné lidi a to již podruhé je jaksi nenormální a nemorální, i když pan Monsport říká něco jiného.

Pane Babiši mějte koule!!!! Zbavte politicko-právními kroky naši zemi všech Smetků, Bakalů, Kalousků, Bartošků, a dalších. Lidé Vám budou vděční!!!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Babiš má velkou možnost splnit svůj slib Česku-BUDE LÍP. Pomůže mu v tom kauza H-system???

  • Pokud chce Babiš někoho odškodnit, měl by to platit ze svého. Pokud to bude platit ze státního rozpočtu, mělo by to jít z kapitoly ministerstva spravedlnosti. Ti lidé hráli „hru“ typu „letadlo“. Uvěřili ekonomickému nesmyslu a dopadlo to tak, jak muselo. Chce Babiš odškodnit i oběti zkrachovalých fondů? To vysaje rozpočet velmi rychle.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*