Babiš by už měl do toho třísknout a vyvolat nové volby

Babiš by už měl do toho třísknout a vyvolat nové volby

Věřím, že mnohému z nás jsou trnem v oku lidovci v této vládě. No, když začali s ostrou kritikou trvale nejsilnější politického hnutí v zemi, ANO, tak by správně razantní odpověď Babiše měla znít: Tak jo, necháme rozdat nové karty.

Nové volby chce kde kdo. Václav Klaus kvůli kvótám, stejně jako všechny antiuprchlické a antiislámské strany. Stejně tak proti ANO zuřivě bojuje TOP 09 a ODS.

Otevřeně řečeno, člověk si moc vybírat nemůže. Než mdlý a opatrnický Sobotka jako premiér, který nikdy není schopen dodržet své sliby, to už bude Babiš přece jenom lepší.

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil

Nové volby by zřejmě nepřinesly dramatické změny, spíše jen vyladění poměrů. Bylo by dobré kdyby TOP 09 vedená nepřijatelným Kalouskem opět ztratila nějaké to procento, aby si uvědomila, co vlastně v této zemi reprezentuje. A skvělé by bylo, kdyby lidovci, které jsou 5. kolonou pravicové opozice ODS a TOP 09 se třeba náhodou do Sněmovny nedostali…A i kdyby se dostali, Babiš by je jistě do vlády nevzal, což by mě hřálo u srdce, komunisté zaujmout tradičně bronzovou medaili a sociální demokrati převezmou zaslouženě stříbrnou a tím i  pozici druhé vládní strany. Sobotka se hold bude muset smířit s pozicí 1. místopředsedy vlády a ministra financí, ale i tak se srdce socdemákům zatetelí, že ještě přitom budou moci zůstat.

A z antiemigračních a antiislámských stran to vypadá, že se do Sněmovny s odřeným hřbetem dostanou jen Okamurovci a snad si jen Okamura vybere loajálnější poslance.

Na čas to zreální pohledy a dokonce může jít země rychleji kupředu.

Takže pane Babiši, nenechte se dlouho lidovci přemlouvat.

Poprvé a naposledy se dohodněte s opozicí včetně odpudivého Kalouska a využijte ústavní možnosti seberozpuštění Poslanecké sněmovny ústavním způsobem.

Alespoň se trochu pročistí vzduch…

Tak do toho…

 

 

Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Babiš by už měl do toho třísknout a vyvolat nové volby

  • Nevolila bych nikdy zadne vsehoschopne a prodejne lidovce, natoz nejakeho slovenskeho Zida,ktery ma neustale malo majetku a tak si musel svou vlastni nenazranost vykompenzovat pres politickou cinnost!Vypitka Kalousek,nebo Bures oba dva jsou nasprosto stejni,jedine v cem se dobre vyznaji je zdrazovani potravin a vyber dani!Cesi maji velice kratkou pamet a proto voli bud za koblihu a nerealne sliby a nebo politickou stranu pod vedenim populisty , dluhoslava Sobotki,kteremu odpustili i kamaradstvi s Bakalou a prodej OKD, temer za hubicku! Kdy se uz cesky narod konecne probudi a zuctuje s temito pochybnymi ,prolhanymi existencemi? Na ceske politicke scene jsou i jini lidri politickych stran,kteri by si zaslouzili pozornost volicske obce,chce to jen mit otevrene oci a nezapominat nynejsim panakum u koryt jejich tezke prohresky z minulosti!

  • Poznámka k lidovcům: Ti by šli do jakékoliv koalice, jen aby dotáhli do konce církevní restituce. Nenasytná církev podlehla světským svodům a jde jí o hromadění majetku. To jí zlikviduje u voličů.

  • Nové volby sice nic nepřinesou, ale voliči budou mít odpovědnost za náš postoj k migrantům či setrvání v EU, která se změnila až do podoby RVHP před rozpadem. Pokud si voliči vyberou likvidaci republiky pomocí Islámu a šílené EU, je to problém nás, voličů. To je důvod, proč by si měli politici říci o mandát ve volbách. Dopadlo by to nejspíše tak, že budou volit raději diktátora zevnitř, dovezeného ze Slovenska, než diktátorů z EU. Diktátor zevnitř nebude mít takovou moc, aby republiku zlikvidoval. Sobotka je kus hadru, se kterým Babiš nakládá dle vlastního uvážení. Jestliže si ČSSD nedokáže zvolit silné vedení, nezaslouží si vládnout.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*