Babiš by si měl přichystat kartáček a pastu. Případný měsíc ve vazbě jeho hnutí rozhodně přinese body

Babiš by si měl přichystat kartáček a pastu. Případný měsíc ve vazbě jeho hnutí rozhodně přinese body

Naše demokracie má specifické rysy. Jedním z nich je, že často v rozhodujícím okamžiku zasáhnou orgány policie, ministerstva vnitra a státních zástupců, aby změnili chod české politiky. Jedno jim nelze upřít, jsou skutečně nestraničtí potud, že vyvíjejí své represivní úsilí tak trochu proti všem a často mění své preference v každém volebním období jinak.

Začátek tohoto přínosu represivních orgánů začíná s odhalením Josefa Bartončíka coby agenta STB v průběhu voleb v roce 1990 ze strany náměstka ministra vnitra. Nebyl by to Ruml, který charakterově zřejmě deformován ze své dizidentské minulosti tento svůj čin zdůvodnil zabráněním toho, aby se Bartončík nestal předsedou Federálního shromáždění a Havel neskládal do jeho rukou slib prezidenta. Rozkošné. Mimochodem, své morální kvality znovu dokázal při odvolávání Václava Klause v době jeho zahraniční cesty. Pašák.

I druhý zásah státních zástupců a soudní moci souvisel s Václavem Havlem, kdy na základě příkazu k zatčení byl zadržen Miroslav Sládek a tak se nemohl coby poslanec účastnit volby prezidenta. Vzpomínám si na to jako dnes. I já sehrával malé kolečko v onom volebním soustrojí a ač stranický příkaz v rámci ČSSD, za kterou jsem byl senátorem, zněl dát hlas Havlovi, já – v tajné volbě – mu ho nedal. Mé výhrady byly totiž značné. Právě ten jeden zadržený hlas Miroslava Sládka vedl k tomu, že se Václav Havel stal právě jen o hlas prezidentem České republiky a mimochodem korunoval své prezidentství tím, že protiústavně coby prezident bez souhlasu vlády i Parlamentu podepsal podporu válce v Iráku, válce , která byla z hlediska mezinárodního práva nelegitimní, opírala se o vylhané důvody, přinesla smrt miliónům a vznik islámského státu a dalších džihádistických skupin, které nás děsí doposud.

Třetí zásah je všeobecně známý pod názvem Kubiceho zpráva, která na desítkách stran několik dnů před volbami s cílem poškodit ČSSD, přinesla mnoho smyšlenek o propojení – a to bylo roztomilé – výhradně ČSSD s organizovaným zločinem. Pikanterie o znásilňování malé dívky na jakési jachtě samotným Paroubkem se nikdy neprokázaly. Na tu zprávu mnohý z nás vzpomíná. I já, v podstatě bokový poradce předsedy ČSSD jsem tam o sobě našel asi 4 stránky a naprosto jsem nevycházel z údivu. Šílennosti. Kubiceho zpráva, politicky organizovaná ODS a částí lidovců (Severa), kteří později přešli k TOP 09 splnila účel a ČSSD, přes v té době nesporné úspěchy (6 ti procentní růst HDP, růst reálných mezd, atd.) zůstala druhá…Čtvrtý zásah je známý spektakulárním vtrhnutím do Úřadu vlády a zatčením dnešní manželky bývalého premiéra Nečase. Vypadalo to giganticky a úděsně a mnohý z nás snad i na chvíli uvěřil, že jde o spiknutí nejvyššího řádu…Jinak samozřejmě většina národa pád Nečasovy vlády srdečně uvítala, protože svou politikou tupých škrtů v době, kdy se sousedi typu Slovenska, Polska i Maďarska ekonomicky nadýchávaly všechny dráždila na nejvyšší míru. Dnes už bych tomu zásahu netleskal.

Nu a máme tu asi největší zásah, jehož předehra trvá už asi rok a půl a jejím cílem je odstranění představitele politického hnutí s trvale dominantní politickou důvěrou veřejnosti. Nepomohly diskuze o řepce olejné, nepomohly diskuze o EET, nepomohl ani zvláštní zákon ohledně majetku Andreje Babiše, nepomohly četné slovní onanie Kalouska a spol. v Poslanecké sněmovně. Po každém útoku Babišovo hnutí jen zesílilo.

A tak měl přijít ten rozhodný úder a po komických peripetiích Bohuslav Sobotka Andreje Babiše odvolal. Výsledek byl ohromující: ČSSD naopak klesla na 10%, ANO vzestoupilo na 32 %. Dnes je Bohuslav Sobotka hodnocen jako nejméně populární premiér od roku 1992.

Že bude Andrej Babiš stíhán kvůli Čapímu hnízdu nebo něčemu jinému (na tom nezáleželo a nezáleží) bylo jasné. Mně jako advokátu to říkali už před několika měsíci dva státní zástupci, když jsme jen tak seděli na chodbě a tlachali, než skončí porada soudního senátu.

Že někteří státní zástupci i část policie chchce znovu zažít ten opojný pocit, jak zasahují do běhu státu je jasné a nejde jen o to. Na straně policie doslova zuří boj, jak zabránit tomu, aby se Babiš nestal premiérem, protože by zjevně byla anulována policejní reorganizace. A kdyby se nakonec Šlachta stal ministrem vnitra, mnohý policista zejména z útvaru, který nyní provází šetření proti Babišovi by zřejmě byl na infarkt. Nezapomínejme, že právě tam svého času Šlachtovi lidé nasadili prostorové odposlechy.

A samozřejmě, tak jako Bradáčová kdysi vyrostla na tom, jak spektakulárně nechala zadržet Davida Ratha, když věcně pod ústecké krajské zastupitelství, kde působila, tato záležitost nespadala, tak se jistě najde a zřejmě i našel státní zástupce, který minimálně měsíc bude zažívat dny své slávy, a to do příštích voleb, kdy Babiš po téměř jistém vítězství bude muset být znovu propuštěn, protože by policie musela požádat o nové vydání.

A otevřeně řečeno, složení budoucí Poslanecké sněmovny bude natolik odlišné, že vydání je téměř vyloučeno.

Je to absurdní, ale protibabišovská komedie by měla být dohrána do konce.

Vezmou-li totiž Babiše do vazby, pak je téměř jistým premiérem.

A to tato země po vládách vedenými stranami typu ODS či ČSSD, bez valnější podpory veřejnosti potřebuje jako sůl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Babiš by si měl přichystat kartáček a pastu. Případný měsíc ve vazbě jeho hnutí rozhodně přinese body

 • · Edit

  Zloděj který v Česku ukradne miliardu nebo více miliard tomu se nic nestane, bezdomovec který ukradne z hladu rohlík, je za to pomalu lynčován. To si uvědomte, pan Sobotka chystá darovat jeden milion Euro afričanům( Pobřeží slonoviny) kteří nedostali azyl v Evropě (bo nebyli hodni). Ten pán který nikdy neudělal nic co by neslo jedinou korunu, rozhoduje o milionech pomoci těm kteří rovněž nepřinesli Evropě nic dobrého. Mezi nimi jsme my, kteří jen sahají hlouběji do peněženky na máslo a pomalu na vše. Nařizuje EU ta EU která, odhlasovala a schválila že emigranti ze zemí sovětského bloku nesmí emigrovat a pracovat (po dobu 10 let) v západním bloku (hlavně v Německu).

 • Kauza Babis je cesky folklor, ktery ovsem poskozuje nejenom Babise a jeho hnuti, ale i nasi zemi. Je to zbytecna hra o mizejici koryta socialnich demokratu. Ti pisti uz strachy pri pomysleni, co budou delat bez mandatu volicu.
  Neni to nase starost. Musime se postarat o to, aby ty strany, ktere se chteji na kauze prizivit a pochopytelne ANO a Babise zlikvidovat nereprezentovaly nasi zemi po volbach. Volme ty, co chteji nasi suverenitu a svobodu zpatky vystoupenim z EU a ze zlocinne NATO, vrazdici vsude ve svete za zajmy hegemona, ale za nase penize.
  Z nasi zeme odtekaji kazdy rok sumy kapitalu, ktery nasi obcane vytvorili, protoze jsme vsechno skoro rozprodali ven. Nikdo z politiku se nestara o to, aby alespon mala cast kapitalu zustala v zemi na nove investice do perspektivnich oboru, ktere nam zajisti praci a dane do pokladny. Jedine tak budeme moci zvysovat platy prirozene, bez vynucovani nasimi politiky a stale novymi sikanami pro podnikatele. V mediich se diskutuji veci, ktere obcane nemohou ovlivnit, mlati se stale prazdna slama. Podstatne veci ze sveta se zamlcuji, nebo prekrucuji, fake news jsou stale na poradu dne.

 • Ono je to stejně jen divadlo, nakonec jejedno která strana vyhraje. O důležitých věcech v Evropském parlamentu hlasují všichni strany stejně blbě

 • Nezminujete nebezpeci, ktere ciha na nas vsechny. Jsou to politicke strany zlodeju, tluchubu a vyzirku, desetileti zkorumpovane a zlodejnami proslule. Ty citi svou velikou sanci a prizivi se na konani Bruta, aby zabil Cezara v prirozene touze, zmocnit se, ci udrzet si koryta v politice jako zaruku bezpracneho zivota v blahobytu. Na zaklade likvidace uspesneho ministra a jeho strany ANO. Spoji se proti ANO, udelaji novou koalici staronovych ksichtu, ktere obcany po desetileti uz vodi za nos, kradou, obklopuji se stejnymi smejdy, lokajsky poklonkujici rozkladajicim se USA. Nechali podridit media cenzure, kde se lze a zamlcuje, soudi dvojim metrem a panickem z USA oznaceny zloduch Rusko je neustale dehonestovano. Nevidite nic pozitivniho o Rusku, o jeho uspesich, o jeho praci na zajisteni miru ve svete. Je to prevraceny svet pane redaktore.
  Mel byste take se podivat na kauzu ‚Prodej Lithia a Krystalu za babku‘ o ktere se mlci. Chceme vyssi mzdy, zaslouzime si je. Politici nam ale prodavaji narodni bohatstvi v surovinach za smesnou cenu a kasiruji za to uplatky a mlci se o tom. Maji se dobre pouze oni, ne my. Namisto toho se politici a media onanuji kauzou Babis, kterou uvedli do chodu, aby se udrzeli u koryt. Prilis mnoho psu je zajicova smrt. Co na to divak, cesky volic? Bude to test jeho inteligence a intuitivnosti…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*