Až se zase Sobotka probudí a bude opět překvapen, že je vše jinak…

Až se zase Sobotka probudí a bude opět překvapen, že je vše jinak…

Evropští i naši politici jsou nepoučitelní. Každý, kdo sledoval Junckera,Tuska, Merkelovou, našeho Sobotku (ČSSD), ale i Jourovou,Teličku (ANO) po brexitu z minulého týdne, uvědomil si, že jediná cesta pro EU je její rozbití či rozvolnění a hlavně, že se evropské národy musí zbavit unijních i domácích politických špiček.

Jejich samolibost, jak jsou na tom  EU či NATO, je až příznakem duševní choroby.

Před nedávnem celá tato mainstreamová Evropa jásala, že tzv. populistický Hofer za stranu rakouských svobodných byl o pár tisíců hlasů poražen a vyhrál ten správný, ten mainstreamový Van der Bellen.

To bylo radosti a slávy…

Dnes rakouský Ústavní soud zrušil velmi diskutabilní 2. kolo rakouských prezidentských voleb a půjde se nanovo.

Kdyby člověk viděl, že je například Sobotka ochoten překročit svůj stín a chápe, že EU vyžaduje razantní změnu, včetně personálních změn v čele Evropské komise, tak by mohl být tolerantnější.

V této zemi je totiž bídné a volit někoho je fakt problém.

Ovšem premiér Sobotka má tak vzácný nedostatek předvídavosti politických procesů, že si je člověk téměř jist, že až zvítězí Hofer, opět prohlásí, že se probudil a je překvapen.

Neměl by být. Troufám si tvrdit, že po tomto týdnu odpor jak rakouských voličů, ale zřejmě i občanů v celé EU ke špičkám EU jen narostl.

Kdyby Sobotkové měli sebereflexi, chápali by pocity lidí.

Říci ovšem, že neexistuje možnost referenda o vystoupení z EU, říci, že neexistuje možnost alespoň navržení odvolání Junckera a že neexistuje možnost změny Lisabonské smlouvy, pak těm Sobotkům není pomoci.

Ale tak to má být… Vývoj bude nezadržitelně směřovat k tomu, že Evropa bude ze sebe setřásat to zahnívající a reakční.

Takže držme Rakušanům palce. Volba Hofera prezidentem by byla dalším příslibem pozitivní změny pro celou Evropu…

(Bohuslav Sobotka Foto: img.radio.cz)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Až se zase Sobotka probudí a bude opět překvapen, že je vše jinak…

  • Sobotka a jeho vládní Soukmenovci z ČSSD i z ostatních vládních stran, musí PIKAT za svojí Arogantní politiku vůči českému lidu!!!!!!!!

  • Sobotka je naprosto neschopny politik. Davno ho meli vystrnadit z premierskeho postu. Je to zradce a kolaborant. Naprosto bezcharakterni individuum.

  • Sobotka jen děla co chtějí z EU a USA, je to politická figurka na šachovnici NWO. Co si myslí voliči a lid ho nezajímá, bude tam sedět, dokud EUroKrakatice bude dýchat. Věřím že v Rakousku nyní vyhrají Svobodní a dají totalitní Krakatici další pořádnou ránu na Sonar!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*