Až dvě třetiny subsaharské Afriky – 1,1 miliardy lidí – chtějí migrovat do EU a USA

Až dvě třetiny subsaharské Afriky – 1,1 miliardy lidí – chtějí migrovat do EU a USA

Až dvě třetiny populace 1,1 miliardy obyvatelstva subsaharské Afriky chtějí migrovat do Evropy nebo do Spojených států, přičemž milióny z nich to plánují uskutečnit v příštích pěti letech.            

Zhruba polovina lidí v Keni, Tanzanii, Senegalu a jižní Africe a tři čtvrtiny dotázaných v Ghaně a Nigérii chtějí imigrovat do USA nebo do Evropy, tvrdí studie Pew Research Centre.                     

Přibližně 40% lidí ze Senegalu, Ghany a Nigérie, kteří chtějí odejít, uvedlo, že tak hodlají učinit v příštích pěti letech.

Nejméně jeden milión subsaharských Afričanů se už do Evropy přesunulo v letech 2010-2017. Většina – 970 000 – byli žadatelé o azyl, zbytek byli Afričané, kteří přišli jako studenti, přesídlení uprchlíci a ti, kteří přišli na základě sjednocení rodin.

Pokud jde o místo určení, Pew Research Centre zjistil, že jen čtyři země představují téměř tři čtvrtiny (72 procent) současné subsaharské populace přistěhovalců: Spojené království je na prvním místě tabulky – 1,27 miliónů, poté Francie – 980 000, Itálie – 370 000 a Portugalsko – 360 000.Výzkumní pracovníci také zjistili, že se nejedná pouze o chudobu nebo terorismus (zejména Boko Haram v Nigérii a Al-Kájda v západní Africe), co popohání masovou migraci, ale je to proto, jelikož Afričané chtějí napodobit své přátele a příbuzné, kteří již nelegálně do Evropy migrovali.

Migranti z Kamerunu, Nigérie, Senegalu a Ghany, zahrnující těhotné ženy, mladé a svobodné muže na cestě do Evropy, řekli německému deníku Die Welt: „Děláme vše pro to, abychom mohli jít do ráje.“

Odhaduje se, že 50 000 migrantů v Maroku a 400 000 až 1 milión migrantů v Libyi, kteří se teď připravují na nezákonné překročení Středomoří do Španělska a Itálie, zamíří k bohatším národům v Evropské unii.

S počtem narozených až sedm dětí na jednu ženu, očekává se, že do roku 2050 se počet obyvatel z Afriky zdvojnásobí.

„Demografický vývoj je tikající časovanou bombou,“ řekl velvyslanec EU v Nigeru Raul Mateus Paula deníku Die Welt. „Pokud se tento vývoj nezastaví, mohlo by to vést ke katastrofě,“ uvedl a poznamenal, že všechny pokusy zabránit africké migraci se nevydařily.“

EU již posílá finanční prostředky na kontinent, aby se zabránilo tomu, co německý deník označuje jako „druhou fázi migrace“, přičemž 600 miliónů EUR bude Nigeru k dispozici do roku 2020.

Velvyslanec Paula nazval toto preventivní opatření „kapkou v moři“ a uvedl, že každá chudá země v Africe bude potřebovat finanční podporu a kromě politické nestability a institucionální korupce mnoha těchto národů by trvalo celé roky, než by tato opatření zastavila příliv masové migrace z kontinentu.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: ilGiornale)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*