Až 49% Italů je pro odchod z Evropské unie

Až 49% Italů je pro odchod z Evropské unie

Pouze 51 procent italské veřejnosti uvedlo, že chtějí zůstat v EU, která byla v celé zemi za nedostatečnou solidaritu s Itálií od začátku pandemie koronaviru všeobecně kritizována.

Průzkum je podle listu Il Giornale daleko od posledního průzkumu z listopadu 2018, kdy bylo o 20% méně lidí za odchod Itálie z EU.Reakce EU na vypuknutí koronaviru, který měl na svědomí úmrtí více než 20 tisíc lidí v celé zemi, vedl k tomu, že někteří Italové na protest pálili vlajky EU na sociálních sítích a italští politici sundávali vlajky EU z úřadů a veřejných prostranství.

Reakce Italů přinutila předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou k tomu, že začátkem tohoto měsíce poslala omluvu, kterou zveřejnil deník la Repubblica.

„Je třeba uznat, že v prvních dnech krize, vzhledem k potřebě společné evropské reakce, příliš mnoho lidí myslelo jen na problémy vlastních domovů,“ řekla a dodala: „Neuvědomili jsme si, že tuto pandemii můžeme porazit jen společně, jako Unie. Bylo to zlomyslné chování a dalo se tomu vyhnout. “

Italský premiér Giuseppe Conte později varoval EU, že politický blok se může zhroutit, pokud ostatní členské státy nebudou jednat solidárně a nepomohou zemím, které jsou koronavirem nejvíce postiženy.

„Neočekáváme, že Německo a Nizozemsko zaplatí naše dluhy, ale musí se uvolnit pravidla fiskální politiky, jinak budeme muset Evropu odepsat a každý bude dělat věci sám,“ řekl Conte.

Jeho vyjádření přišlo poté, co další průzkum, který zveřejnila společnost SWG, ukázal, že pouze 27% Italů má důvěru v orgány EU, v září to bylo 42%.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*