Autor: Některé oblasti Francie jsou nyní de facto pod zákonem šaría

Autor: Některé oblasti Francie jsou nyní de facto pod zákonem šaría

Francouzský autor Eric Zemmour tvrdí, že některé oblasti Francie jsou nyní zcela mimo kontrolu policie a jsou řízeny arabskými gangy, které zde de facto zavedly zákon šaría.   

Během nedávného rozhovoru, Zemmour uvedl: „Už nejsme ve Francii“.

„Je to poměrně snadné pochopit: lidé se oblékají jako Arábii v 7. století, panuje zde zákaz vycházení, dívky se oblékají slušně, což znamená: žádná sukně a až vůbec ne minisukně, jsou nuceny být doma do 22:00, nebo jsou uráženy, plivou na ně a tak podobně,“ řekl Zemmour.Zemmour dále poukázal na případ, kdy policisté odmítli vstoupit do oblasti, aby pomohli svým kolegům, protože se obávali, že budou napadeni, nebo že vyvolají nepokoje.

„Policisté do těchto čtvrtí nechodí. Nedávno jste mohli vidět, že do Grande Borne (ghetto jižně od Paříže), kde byli zastřeleni dva policajti, jejich kolegové vůbec nepřišli,“ uvedl Zemmour. „Určitě jste to nepropásli. Oni tam vůbec nevkročili, ani aby se pomstili, ani aby zatkli pachatele. A proč tam nevročili, podle vašeho názoru? Za prvé, protože jim to bylo zakázáno, jelikož by došlo k nepokojům, a tak tam nikdy nešli.“

Navzdory tomu, že policie není schopna vkročit do mnoha oblastí, Zemmour je nepopisuje jako oblasti „bezpráví“, ale místo toho tvrdí, že tyto oblasti řídí tzv. „caids“ (arabští vůdci gangů), kteří prosazují „islámský zákon“.

„A každý se to snaží vytvořit, víte, je to starodávná aliance meče a kropáče (armáda a církev). Zní to familiérně! Jenom tady je to spojenectví Kalašnikova a Koránu. To je dnešní Francie,“ uvedl Zemmour a poukázal na podobné islámské vyhlídky ve Velké Británii, kde jsou trestáni lidé, kteří pijí alkohol, nebo ženy, které nosí sukně.

V rozhovoru, který v únoru poskytl bývalý francouzský ministr vnitra Gérard Collomb, připustil, že bezpečnostní situace v zemi je zoufalá díky masové imigraci.

Na otázku, co si myslí o bezpečnostní situaci, Collomb odpověděl: „Vztahy mezi lidmi jsou velmi těžké, lidé nechtějí žít společně.“

Když se Collomb zamyslel nad tím, zda je masová imigrace zodpovědná za tyto nepokoje, odpověděl „nesmírně“ a ještě předtím přiznal, že Francie už nepotřebuje žádné další přistěhovalectví.

„Komunity ve Francii se stále častěji dostávají do konfliktů a stávají se velmi násilné,“ uvedl Collomb a souhlasil s tazatelem, že největším problémem je nějaká forma společenského rozpadu, jako je rozdělení a odloučení.

„Kolik času máme, než bude pozdě?“ Zeptal se Collomba tazatel. Ten odpověděl: „Nechci vyvolávat strach, ale myslím, že zbývá jen velmi málo času, Je to těžké odhadnout, ale řekl bych, že během pěti let bude tato situace nezvratná. Ano, máme pět, šest let, abychom se vyhnuli nejhoršímu.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*