„Autonomní bojovník“: Britská armáda provádí svůj největší test válečných robotů

„Autonomní bojovník“: Britská armáda provádí svůj největší test válečných robotů

Toto cvičení je nejnovějším v řadě znatelných snah britské vojenské organizace o zvýšení know-how v oblasti umělé inteligence a robotických zbraní.   

Britská armáda zahájila bezprecedentně rozsáhlé testování robotů na bojišti, informoval deník Daily Mail.Akce, nazvaná „Autonomní bojovník 2018“, bude trvat asi čtyři týdny a má „posunout hranice technologií a vojenských schopností pro pozemní akce,“ uvedla britská vláda.    

Na akci bude testována řada prototypů „robotických a autonomních systémů“ (RAS) v simulacích na bojišti. Jedná se o bezpilotní tankovací vozidla, robotické přesné zaměřování na dlouhé vzdálenosti a autonomní pozemní zásobovací vozidla, jejichž cílem je snížit nebezpečí pro jednotky během boje.

Cvičení se má účastnit asi 200 vojáků a mají na místě zjistit, které systémy fungují nejúčinněji.

Britský ministr obrany Gavin Williamson vydal prohlášení, v němž uvedl, že „naši vojáci mají nyní možnost otestovat rozsáhlou řadu robotických sad v tom, co bude největším cvičením svého druhu v naší historii. Toto vybavení by mohlo učinit revoluci v našich ozbrojených silách, udržet je v bezpečí a dát jim náskok ve stále více nestabilním světě.“

Nový šéf generálního štábu pro britskou armádu, generál Mark Carleton-Smith, uvedl, že testování nových zbraní je nezbytné, když vezmeme v úvahu „tmavnoucí geopolitický obraz“ ve světě.

„Žijeme ve výjimečně nestabilních časech a svět nebyl nikdy více nepředvídatelný,“ uvedl.

Toto pozemní cvičení autonomních bojovníků přichází po podobně rozsáhlém cvičení Královského námořnictva v roce 2016. V tomto cvičení byly údajně testovány autonomní systémy pro potápění a ponorky.

Navzdory tomu, že je všeobecně známo, že je britská armáda postižena chronickým nedostatkem pracovníků, ozbrojené Síly Spojeného království učinily umělou inteligenci základním kamenem budoucí vojenské doktríny. Britské ministerstvo se v září pochlubilo tím, že úspěšně provedlo testování toho, co popsalo jako technologii „vesmírného věku“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*