Australské školy možná brzy zakážou používat termíny „chlapec“ a „dívka“

Australské školy možná brzy zakážou používat termíny „chlapec“ a „dívka“

Australské školy by mohly brzy zrušit používání výrazů „chlapec“ a „dívka“.      

Viktoriánské rady reagují na studii Australské národní univerzity, která dospěla k závěru, že učitelé by se měli vyhýbat používání výrazů „chlapec“ a „dívka“, informoval list Herald Sun.

Zachování souladu se studií by také znamenalo zákaz dětských hraček, jako je například Medvídek Pú nebo figurky Barbie – oba jsou výrobky, které podporují genderové stereotypy, uvádí studie.

Ostatní dětské oblíbené hračky jako je Mašinka Tomáš a superhrdinové se také mohou stát věcí minulosti.Studie zjistila, že předsudky v rase a pohlaví mohou být uznávány u dětí mladších tří a čtyř let.

Podle studie, dívky, které si hrály s feminizovanými postavami, měly méně kariérních možností, zatímco hračky, jako jsou princezny Disney, pomohly prosadit ženské stereotypní názory.

Konzervativní politik Georgie Crozier toto možné rozhodnutí napadl a prohlásil, že chlapci by měli být chlapci a dívky by měly být dívky.

„Jakékoli financování by se mělo zaměřit na intervence zaměřené na prevenci násilí v rodině a nikoliv na radikální genderové teorie,“ vysvětlil.

Nicméně, politická komentátorka Cathrew Webberová řekl Sunrise Live, že zatímco to zní legračně, tento krok vlastně není špatný nápad.

„Tento výzkum je opravdu velmi zajímavý. To, co říkají lidem je, neříkejte děvčatům, že si musí hrát s Barbie a neříkejte klukům, že si musí hrát s Legem,“ uvedla.

„Může se to zdát bláznivé, ale víme, že je to podvědomá myšlenka, do níž se dostanou malé dívky a malí kluci.“

„Musí existovat důvod, proč v této zemi máme v oboru vědy, techniky, strojírenství a matematiky tak nízkou míru žen.“

(Newshub/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*