Australská armáda zahajuje převoz nakažených lidí a jejich kontaktů do karanténních táborů

Australská armáda zahajuje převoz nakažených lidí a jejich kontaktů do karanténních táborů

Australská armáda začala násilně stěhovat obyvatele Severních teritorií do karanténního tábora Howard Springs v Darwinu poté, co bylo v obci Binjari zjištěno devět nových případů Covidu-19. Tento krok přichází poté, co byly v sobotu večer zavedeny tvrdé blokády jak v Binjari, tak v nedalekém Rockhole.

„Obyvatelé Binjari a Rockhole už nemají pět důvodů k tomu, aby opustili své domovy,“ řekl hlavní ministr Severního teritoria Michael Gunner s odkazem na pět přípustných důvodů, aby se země vyhnula uzavření (nákup potravin a zásob, cvičení až na dvě hodiny, péče nebo pečování, práce nebo vzdělání, pokud to nelze provést z domova, a nechat se očkovat na nejbližším možném místě).

„Mohou odjet pouze na lékařské ošetření, v případě nouze nebo podle požadavků zákona.“„Je vysoce pravděpodobné, že dnes bude do Howard Springs převezeno více obyvatel, buď jako pozitivní případy, nebo jako blízké kontakty,“ pokračoval a dodal: „Už jsme identifikovali 38 blízkých kontaktů z Binjari, ale tento počet se ještě zvýší. Těch 38 se teď převáží.“

„Včera večer jsem se spojil s premiérem. Jsme vděční za podporu asi 20 pracovníků ADF a také armádních nákladních vozů, které pomáhají s převozem pozitivních případů a úzkých kontaktů – a podporují komunity.

Dnes vyhodnocujeme, jaké další zdroje od federálů bychom mohli potřebovat, a premiér je připraven dále pomoci – za to mu děkuji.“

 

„Jsme si vědomi skutečnosti, že to může mít určité dopady na duševní zdraví lidí i na jejich celkový blahobyt,“ řekl policejní komisař Jamie Chalkner pro NT News.

Je třeba poznamenat, že Severní teritoria jsou domovem velkého procenta původních Australanů. Jak poznamenává Steve Milne z Epoch Times:

Podle Australského institutu zdraví a sociální péče žil v letech 2018-19 téměř každý pátý domorodý Australan v přeplněných obydlích (18 procent) oproti 5 procentům nepůvodních Australanů. Přestože se tento podíl snížil z 27 procent v roce 2004, stále to znamenalo, že v letech 2018-19 žilo v přeplněných obydlích odhadem 145 340 původních Australanů.

Čím je navíc oblast vzdálenější, tím vyšší je podíl původních Australanů žijících v přeplněných obydlích (26 procent v odlehlých oblastech a 51 procent v „velmi odlehlých“ oblastech), oproti 8 a 22 procentům v odlehlých oblastech.

Senátorka národního kongresu Malarndirri McCarthy před několika dny řekla televizi ABC, že přelidnění v indiánských komunitách je „obrovský problém“, což ukazuje na druhý shluk nových infekcí v regionu – který zahrnoval devět členů její přímé rodiny, včetně její sestry, která letěla z Katherine do Robinson River, zatímco nevědomky s sebou podle zprávy přivezla COVID-19.

„Kdybychom tam teď mohli sehnat bydlení, hned bych to tlačila na federální vládu a vládu NT, aby na tom zapracovaly, ale k tomu očividně potřebujeme zdroje,“ řekla.

Z devíti nových případů v Binjari jsou čtyři ženy a pět mužů, včetně osmasedmdesátileté ženy, která byla transportována do Darwinovy nemocnice.

V neděli bylo hlášeno nula nových případů COVID-19, nicméně ministr Gunner řekl, že se obává „mísení mezi domácnostmi“ v Binjari a Rockhole, jejichž populace se pohybuje kolem 220 respektive 130 obyvatel.

V neděli Gunner řekl: „Ano, jsou to silná opatření, ale ohrožení životů je extrémní.“

Milí lidé…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Australská armáda zahajuje převoz nakažených lidí a jejich kontaktů do karanténních táborů

  • Co nestihli vyhubit před 230 lety, dokona novej AUSHWITZ! No není to nádhera? Tito fasouni se budou kroutit a tvrdit „ze pouze dělali svou práci“ az budou stat u zdi nebo pod sibenici! Historie se opakuje.

  • V Austrálii zavírají jen nakažené do táborů. U nás udělal opět Babiš tábor z celé republiky. Důvody k vyhlášení stanného práva v ČR: 1. rychle ještě udělat obchody bez výběrového řízení. 2. maximálně zkomplikovat možnost demonstrací, když bude Zeman hrát svou hru (asi v tom jede s Babišem. 3. Donutit lidi, aby se nechali očkovat zatím třetí dávkou (jde o kšeft).
    Pokud si někdo myslí, že jde o boj s Covidem, je na omylu. Jen se nemoc zneužívá ke zbohatnutí bohatých a okrádání chudých.
    Bývalá opozice, která kritizovala nouzový stav, má nyní v PSP většinu a může ho zrušit. Neudělá to. Proč asi? Už se třese na kšefty kryté covidem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*