Austrálie: Začíná stavba karanténního tábora v Micklehamu

Austrálie: Začíná stavba karanténního tábora v Micklehamu

V melbournském Centru pro národní odolnost (Centre for National Resilience) – což je těžkopádný název pro nové karanténní zařízení v Micklehamu – probíhá výstavba, přičemž tábor má být otevřen do konce roku.

Začátkem tohoto týdne se konalo setkání za účasti komunity o pokroku v projektu rychlého ubytování s kapacitou 1000 lůžek pro vracející se cestující, nicméně rezidentům bylo řečeno, že stavbaři nebudou zdržováni žádným konzultačním procesem.

Pozemské práce začaly v prázdném výběhu na severu Melbourne, který stojí vedle domácího karanténního zařízení federální vlády a nachází se asi 300 metrů od domovů.Projekt se vyvíjí podle modelu střediska Howard Springs v Severním teritoriu, které se ukázalo jako vysoce účinné v prevenci úniků COVID-19 ve srovnání s hotelovou karanténou.

Na výstavbě objektu se podílí společnost Multiplex, přičemž 80 procent budov má být prefabrikováno mimo areál. Středisko může být rozšířeno na 3000 lůžek, ale bude uvedeno do provozu, jakmile bude během letošního roku připraveno 500 lůžek.

Mezi problémy, na které veřejnost upozornila na čtvrtečním informačním setkání, byly otázky ohledně dopadu na ceny nemovitostí, hrozby úniku viru do obce a toho, proč obyvatelé dostávají informace o projektu až nyní.

Místní byli ujištěni, že zařízení bude dodržovat nejvyšší standardy kontroly infekcí stanovené Howard Springs, personál bude plně očkován a nebude moci pracovat na druhém místě.

Premiér Daniel Andrews byl v pátek dotázán, proč obec nedostala možnost dát o centru zpětnou vazbu.

„Chceme, aby obec věděla, co se tam děje, chceme, aby obec byla součástí toho programu a toho procesu,“ řekl.

„Ale musíme to nechat postavit. Mnohem větší riziko pro lidi po celé Victorii, Mickleham nevyjímaje, je, když jsou tisíce lidí v hotelech, které nejsou stavěny na jejich karanténu.

„To je místo, které bylo vybráno a všichni, včetně místních, na tom budou lépe.“

Centrum se staví na pozemcích Commonwealthu a náklady na výstavbu bude financovat federální vláda, přičemž zařízení bude provozovat viktoriánská vláda.

Místo vybrala federální vláda poté, co mu státní správa předložila dvě preferované možnosti: letiště Mickleham a letiště Avalon.

Velikost pozemku, jeho blízkost k letišti a umístění zdravotnických zařízení patřily mezi hlavní faktory pro nalezení vhodného místa.

Starosta Hume City Council Joseph Haweil řekl, že zařízení neprobíhá v plném rozsahu konzultačního procesu, pokud lidé nejsou schopni se proti němu postavit.

„Řekl bych, že je to méně konzultováno, více informováno,“ řekl.

Další obavou, kterou obyvatelé vyvolali, byl potenciální dopad na dopravu, kdy okolní silnice jsou kvůli přílivu nových bytů často ucpané auty.

Cr Haweil řekl, že komunita má právo být odměněna financováním infrastruktury, pokud se chystá dělat těžkou práci při karanténě cestujících. „Tento příspěvek by měl být uznán,“ řekl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Austrálie: Začíná stavba karanténního tábora v Micklehamu

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*