Austrálie stanoví nové pokyny, aby se stal sport „inkluzivní“ pro transgenderové a genderově různorodé

Austrálie stanoví nové pokyny, aby se stal sport „inkluzivní“ pro transgenderové a genderově různorodé

sportovce

Sport Australia se připojila k australské komisi pro lidská práva a ke Koalici hlavních profesionálních a participačních sportů, aby vytvořila národní směrnice určené k tomu, aby byl sport „inkluzivní“ pro jednotlivce, kteří se identifikují jako transgender nebo jako genderově různorodí.Nové pokyny povzbuzují sportovní organizace – včetně trenérů, rozhodčích, zaměstnanců, hráčů, diváků a dobrovolníků – k tomu, aby povolili transgenderovým a nebinárním sportovcům soutěžit s členy opačného pohlaví, pustit transgenderové a nebinární sportovce do koupelen a sprch určených pro opačné pohlaví, umisťovat koše na použité hygienické výrobky pro ženy do šaten pro muže, změnit některá nebo všechna zařízení na „unisex“ a genderově neutrální, aby mohli ubytovat nebinární sportovce a poskytnout jim „genderově neutrální uniformy“, které odpovídají postavě obou pohlaví.

Je to porušení pravidel, pokud hráči odmítnou soutěžit nebo se účastnit týmu s transgenderovými nebo nebinárními sportovci, nepotvrdit jejich pohlaví na základě jejich preferovaných zájmů a říkat, že jsou ve špatné koupelně nebo šatně, nebo se ptát na jejich těla.

Trangenderový sportovec Hannah Mouncey sloužil jako konzultant pro tyto nové pokyny. S jeho váhou 112 kg svalové hmoty dominoval v ženské viktoriánské fotbalové lize, než byl považován za nezpůsobilého pro fotbalovou ligu australských žen a nyní velí ženskému házenkářskému týmu.

Dokument se nezaobírá výhodami vysokých hladin testosteronu ve sportu a uvádí, že výzkum je omezen na to, jak přírodní hormon ovlivňuje „transgenderové ženy“. Průměrné ženské tělo má 2,8 NMOL / l testosteronu, zatímco průměrné mužské tělo má 23-25 NMOL / L. Mezinárodní asociace atletické federace vyžaduje, aby muži, kteří se identifikují jako ženy, snížili svou hladinu testosteronu na 5 nmol / l, zatímco Mezinárodní olympijský výbor (IOC) povolil až 10 nmol / l testosteronu.

Přestože dokument uvádí, že „transgenderoví a genderově odlišní lidé tvrdili, že při přístupu do koupelny zažívali obtěžování nebo násilí, není zmínka o tom, jak šatny a toalety smíšeného pohlaví ovlivní ženy a dívky, které jsou převážně oběťmi voyeurismu a sexuálních útoků v takových zařízeních.

Aktivistka a spisovatelka bojující za práva žen Eileen Haleyová označila tyto pokyny za „ještě další příklad vyloučení žen ve jménu inkluzivity“.

 

(Hannah Mouncey Foto: Facebook)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Austrálie stanoví nové pokyny, aby se stal sport „inkluzivní“ pro transgenderové a genderově různorodé

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*