Austrálie buduje karanténní tábory pro občany, kteří „neměli přístup k očkování“

Austrálie buduje karanténní tábory pro občany, kteří „neměli přístup k očkování“

Navzdory tomu, že některé státy předběžně začínají rušit omezení spojená s lockdowny, australské úřady budují karanténní tábory, které budou dokončeny až příští rok, aby se připravily na „probíhající operace“ a ubytovaly ty, kdo „neměli přístup k očkování“.

Podle australské stanice ABC bude jedno takové karanténní zařízení s 1000 lůžky na letišti Wellcamp u Toowoomby zcela dokončeno do konce března 2022.

„V této fázi budou kabiny využívány domácími cestovateli, kteří se vracejí z míst zasažených COVIDem,“ uvádí zpráva.Zároveň však objasňuje, že tábor bude využíván pro „probíhající operace“ a bude zdrojem pracovních příležitostí pro místní oblast.

Tábory jsou rozděleny do různých zón a jsou v nich jednolůžkové, dvoulůžkové a rodinné pokoje, přičemž jsou nepřetržitě hlídány policií a ochrankou.

To je šílené! Kdo bude nucen zůstat v těchto vězeňských táborech?! @AnnastaciaMP Karanténní středisko Wellcamp poblíž Toowoomby, aby do konce roku dopravilo cestovatele https://t.co/yJE9T02qcg via @ABCaustralia

S odvoláním na nové kmeny COVIDu a na lidi, „kteří neměli přístup k očkování“, řekl zástupce premiéra státu Queensland Steven Miles médiím: „Předpokládáme, že bude i nadále zapotřebí karanténních zařízení.“

Vláda si pronajímá pozemky, na kterých se tábor staví, od společnosti Wagner na 12 měsíců s opcí na dalších 12 měsíců.

Další karanténní zařízení s 1000 lůžky se buduje také na 30 hektarech vojenských kasáren v průmyslové oblasti Pinkenba nedaleko letiště Brisbane.

„Proč by se každý, kdo opustil Austrálii, vracel zpátky, není jasné,“ píše Dave Blount. „Je to možná nejrepresivnější země na světě, pokud jde o covidovou tyranii.“

Jak jsme již dříve zdůraznili, státní orgány v Americe také budují nová „karanténní zařízení“ pro Američany, kteří „nejsou schopni karantény doma“.

Jak jsme informovali loni, úřady v Quebec City v Kanadě oznámily, že izolují „nespolupracující“ občany v zařízení, jehož umístění zůstává tajemstvím.

Nový Zéland rovněž oznámil plány umístit nakažené COVIDem a jejich rodinné příslušníky do „karanténních zařízení“.

Už v lednu německé úřady také oznámily, že budou držet covidové disidenty, kteří opakovaně nedodržují pravidla v tzv. zadržovacím táboře v Drážďanech.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*