Atény mají plán B, pokud EU odmítne financovat Řecko.

Atény mají plán B, pokud EU odmítne financovat Řecko.

Atény mají „plán B“, v případě, že EU nebude pokračovat ve své finanční pomoci Řecku, uvedl řecký ministr energetiky Panagiotis Lafazanis v rozhovoru pro televizní kanál Rossia 24.

„Myslím si, že v referendum řekou Řekové své „ne“, aby zastavili vydírání Evropy, které se nyní k Řecku uplatňuje. Poté se znovu otevřou banky a vše bude v naprostém pořádku. Pokud se naši občané jasně vysloví pro definitivní „ne“ tomuto vydírání, a Evropa nezmění svůj postoj a neobnoví financování, máme „plán B“. Nedostatek financí z EU není konec. Existují i jiné zdroje,“ prohlásil Lafazanis.

Alexis Tsipras a Vladimír Putin Foto: AP
Alexis Tsipras a Vladimír Putin Foto: AP

Ministr odmítl zatím prozradit podrobnosti o jejich plánu. Uvedl ale, že doufá, že bude nalezeno řešení.

„Ale pokud se to nestane, mohu vás ujistit, že budeme mít možnost, dostat se z této situace jako vítězové. Zatím jsme oficiálně nikoho jiného nepožádali o pomoc, ale nějaká pomocná ruka pro nás by teď byla žádoucí, a to především z Ruska,“ informovala tisková agentura TASS

27.června, řecký premiér Alexis Tsipras navrhl v Řecku uspořádat referendum s dotazem na občany, zda by vláda měla přijmout podmínky mezinárodních věřitelů.

Proti vyhlášenému referendu se ihned ostře opřeli vrchní politici EU, dokonce i šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Legardová prohlásila, že výsledky tohoto referenda budou neplatné. Řecko doposud oficiálně neoznámilo, zda požádá o finanční pomoc Ruskou federaci, ale byl by to asi správný krok, který by evropské politiky přitlačil trochu ke stěně.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Atény mají plán B, pokud EU odmítne financovat Řecko.

  • Neviem preco je tam fotka s Putinom, Putin nieje clovek co bude zachranovat fran/neme banky. Jedine dalsie riesenie je odchod z Eurozony a pokial to stihne pred nahlou autonehodou tak odchod z EU a znarodnenie zahranicneho kapitalu.

  • Židovka Legardová prohlásila, že výsledky tohoto referenda budou neplatné !!!!!?????

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*