Assange: Spojené státy učiní vše, aby svrhly „nežádoucí“ vlády v jiných zemích

Assange: Spojené státy učiní vše, aby svrhly „nežádoucí“ vlády v jiných zemích

Spojené státy využijí všech prostředků, aby svrhly „nežádoucí“ vlády v jiných zemích, prohlásil zakladatel WikiLeaks Julian Assange, podle německého serveru NEOPresse.

Washington používá vše od vojenské rozvědky po komerční organizace k odstranění zahraničních vlád, které považuje za nežádoucí. Ve stejné době, Spojené státy neustále zvyšují jejich palebnou sílu a zřizují vojenské základny po celém světě.

Současné americké „impérium“ se skládá z více než 1400 vojenských základen ve více než 120 zemích po celém světě. Oproti tomu, Rusko má jen 12 vojenských základen, z nichž je jedna v Sýrii a tu se Američané v současné době snaží uzavřít. Washington usiloval o to samé na Krymu, prohlásil Assange, kterého citoval server Sputnik

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange
Zakladatel WikiLeaks Julian Assange

Americká vláda nejedná jménem svého národa, ale slouží zájmům největších amerických korporací, prohlásil zakladatel WikiLeaks.

Americká vláda používá neortodoxní metody k dosažní svých cílů- jako je používání žoldáků a dalších třetích stran k boji pro svou válku, uvedl Assange.

Tedy, pokud existuje vláda, kterou Spojené státy nemají rády, a považují ji za hrozbu pro jejich vnímání světa, Washington udělá vše pro to, aby se této vlády zbavil.

Assange, který bydlel na ekvádorském velvyslanectví v Londýně na základě azylu po více než tři roky, měl jít v roce 2010 k výslechu před švédské orgány kvůli údajného obvinění ze sexuálního obtěžování a znásilnění.

Aktivista tato obvinění odmítl a uvedl, že švédské pokusy o vydání jsou zaměřeny na jeho vyslání do Spojených států, kde čelí obvinění ze špionáže za publikování tisíce uniklých přísně tajných vojenských dokumentů a diplomatických úniků, uvedl server Sputnik

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*