Assange: Šéf CIA Mike Pompeo „vyhlásil válku svobodě projevu“

Assange: Šéf CIA Mike Pompeo „vyhlásil válku svobodě projevu“

Julian Assange obvinil Mikeho Pompea, že vyhlásil válku svobodě projevu a zároveň se chce pomstít za zveřejnění špinavých tajemství CIA a odmítl jeho dříve zmiňovaný obdiv práce Wikileaks, dokud se to neobrátilo vůči jeho osobě.

„Pompeova doktrína formulovaná v jeho projevu obsahuje všechny vážné zpravodajské a vyšetřovací organizace zabývající se lidskými právy, od ProPublica přes Amnesty International po Human Rights Watch,“ napsal Assange ve svém článku zveřejněném deníkem Washington Post, ve kterém reagoval na poznámky šéfa CIA z počátku tohoto měsíce.

Ve svém projevu pro Strategické a mezinárodní studie dne 13. dubna, Pompeo pokračoval v bojové cestě proti organizaci Wikileaks a obvinil ji z toho, že je „na špatné straně historie“ a snaží se ublížit Americe, svobodě a demokracii.

Assange vysvětlil, že Pompeo rozptyluje pozornost a hledá pomstu za zveřejnění dokumentů Vault 7, které Wikileaks začala zveřejňovat 7. března. Dokumenty podrobně popisují činnosti a schopnosti CIA, jak provádět elektronické špehování a kybernetickou válku.„Celá tato řeč k potlačení projevu přichází v reakci na první publikaci série Wikileaks Vault 7,“ napsal Assange a dodal, že „když ředitel CIA, neoprávněný státní úředník, veřejně démonizuje vydavatele jako je Wikileaks a označuje je za „podvodníky“, „zbabělce“ a „nepřítele“, označuje tím všechny novináře.“

Assange také zdůraznil, že Pompeovo označení Wikileaks za „nestátní zpravodajskou službu“ postrádá jakékoli skutečnosti a nazývá to „dýkou“ zamířenou proti americkému ústavnímu právu „získávat čestné informace o své vládě.“

Označení organizace Wikileaks za zpravodajskou agenturu je „stejně absurdní, jako tvrzení, že CIA je zpravodajský portál. Jak novináři, tak zpravodajské agentury kultivují a chrání zdroje, shromažďují informace, píšou zprávy, ale podrobnosti zde končí,“ dodal Assange.

Assange se také přímo zmínil o Pompeových poznámkách, že on a „jeho typy jsou stejní jako diktátoři.“ Když označil Pompeův komentář za ironický, Assange poznamenal, že snaha agentury umlčet americké vládní oponenty je v souladu s diktátorskými režimy.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*