Assange ohledně vniknutí do e-mailů Podesty: „To by dokázalo 14leté dítě“

Assange ohledně vniknutí do e-mailů Podesty: „To by dokázalo 14leté dítě“

Dokonce i 14letý teenager by se mohl nabourat do e-mailů šéfa kampaně Hillary Clintonové, Johna Podesty, řekl zakladatel WikiLeaks Julian Assange v exkluzivním rozhovoru pro Fox News.      

„My jsme zveřejnili mnoho e-mailů, které ukazují, jak Podesta reaguje na phishingové e-maily,“ zdůraznil Assange, který hovořil z ekvádorského velvyslanectví v Londýně.

„Podestovi uniklo, že jeho heslo bylo slovo „heslo“. Takže to je něco… 14letý kluk by se takto mohl nabourat do jeho účtu,“ řekl Assange v rozhovoru.

Assange také uvedl, že ani ruská vláda, ani žádná „smluvní strana“ nebyla zdrojem Podestových e-mailů, zveřejněných na internetových stránkách WikiLeaks.

Assange dále uvedl, že samotná Clintonová „neudělal téměř nic“ proto, aby byly její soukromé e-maily v bezpečí před potenciálními nepřátelskými státy během jejího působení ve funkci ministryně zahraničí.

Assange také poznamenal, že z nějakého důvodu, „slovo WikiLeaks“ chybělo v posledním prohlášení od FBI a Bílého domu, i když americký prezident Barack Obama vyhnal 35 ruských diplomatů za to, co tvrdí, byla reakce Washingtonu na „agresivní jednání ruské vlády proti úředníkům a kybernetické operace zaměřené na americké volby.“

„Je to zvláštní,“ řekl Assange reportérovi Fox News. Na otázku, zda si myslí, že Obama lže americkému lidu o zapojení Ruska, Assange odpověděl, že odcházejí prezident „působí jako právník“ v jeho tvrzeních.

„Když se podíváte na většinu jeho prohlášení, on to neříká. Neříká, že WikiLeaks získala tyto informace od Ruska, nebo že spolupracovala s Ruskem,“ uvedl Assange.

Webová stránka WikiLeaks publikovala více než 50.000 e-mailů popisujících pochybné praktiky Clintonovy nadace, vrchní novináře spolupracující s Clintonou kampaní atd.

Assange opakovaně odmítl tvrzení Obamovy administrativy, že by Rusko stálo za těmito kybernetickými útoky, které odhalily e-maily DNC a Podesty. Assange také opakovaně trval na to, že jejich „zdroj e-mailů nebyla ani ruská vláda ani žádná jiná strana a že se odcházející administrativa jen pokouší „delegitimizovat“ zvolení prezident Donalda Trumpa.

 

(Foxnews.com/ svobodnenoviny.eu Zakladatel WikiLeaks Julian Assange Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*