Assange: Obama se snaží delegitimizovat zvolení Trumpa

Assange: Obama se snaží delegitimizovat zvolení Trumpa

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange tvrdí, že americký prezident Barack Obama používá údajné hackerské útoky proti demokratům, aby „delegitimizoval“ nově zvoleného prezidenta Donalda Trumpa ještě před jeho inaugurací, která proběhne 20. ledna.        

„Oni se snaží delegitimizovat Trumpovu administrativu, než nastoupí do Bílého domu,“ uvedl Assange v rozhovoru pro Fox News.

„Oni se snaží prosadit, že nově zvolený prezident Trump není legitimním prezidentem,“ uvedl Assange, které se ukrývá na ekvádorské ambasádě.

Americké volby, které proběhly 8. listopadu mezi Trumpem a jeho demokratickou soupeřkou Hillary Clintonovou, byly hodně zastíněny řadou e-mailových úniků, které byly převážně zveřejněny serverem WikiLeaks.

Napadené e-maily, většinou patřící Demokratickému národnímu výboru (DNC) a vrchnímu asistentovi Clintonové Johnu Podestovi, údajně narušily kampaň Clintonové tím, že odhalily mechanismy její kampaně.

Tyto e-maily, spojené s vlastními e-mailovými fiasky Clintonové, údajně přispěly k horšímu hodnocení bývalé ministryně zahraničí před volbami, což vedlo k její postupné porážce.

Demokraté a Obamova administrativa svádí tyto úniky na Rusko a obviňují Moskvu z vměšování se do amerických voleb za účelem získání vítězství pro Trumpa. Kreml tato obvinění kategoricky odmítl.

Obama minulý týden nařídil řadu nových sankcí proti Rusku a vyhnal 35 ruských diplomatů, za údajné kybernetické útoky.

Ruský prezident Vladimír Putin však prohlásil, že se nebude nijak mstít a počká, až Trump nastoupí do funkce.

Newyorský miliardář uvedl, že jeho administrativa povede přátelskou linii s Ruskem, což je úplný obrat ve srovnání s přístupem Obamy.

Stránky Wikileaks, které tyto e-maily zveřejnily, daly jasně najevo, že tyto úniky měl na svědomí někdo zevnitř DNC a že Rusko s nimi nemá nic společného.

„Naše publikace byly široce vnímány americkými občany, jsou všechny pravdivé,“ řekl Assange kanálu Fox News. „Ale to je zcela něco jiného, než je prezentováno Obamou a Bílým domem.“

Assange také uvedl, že je nemožné říci, zda to byla právě WikiLeaks, kdo změnil výsledek voleb.

„Ale pokud ano, je to pravdivé vylíčení Hillary Clintonové a jejího vedoucího kampaně, Johna Podesty a šéfa DNC Debbie Schultze a jejich konání je to, co změnilo volby,“ uvedl Assange.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Zakladatel WikiLeaks Julian Assange Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*