Assange: K útoku na Manhattanu by nedošlo, kdyby CIA „strávila méně času“ školením a vyzbrojováním teroristů

Assange: K útoku na Manhattanu by nedošlo, kdyby CIA „strávila méně času“ školením a vyzbrojováním teroristů

Spoluzakladatel WikiLeaks Julian Assange odsoudil CIA s tím, že by ke smrtelnému teroristickému útoku v New Yorku možná nedošlo, kdyby agentura teroristy vyšetřovala namísto jejich výcviku a vyzbrojování.  

„Kdyby CIA strávila více času vyšetřováním teroristů a méně času na jejich trénink a vyzbrojování, možná by v New Yorku nedošlo k útoku dodávkou,“ řekl informátor po útoku na dolním Manhattanu, který měl na svědomí osm mrtvých a dalších tucet zraněných.

Podezřelý, údajně identifikován jako 29letý Sayfullo Saipov, občan Uzbekistánu, vjel pronajatým vozem na cyklostezku poblíž památníku Světového obchodního centra, kde srazil několik chodců a cyklistů. Vozidlo se nezastavilo, dokud nenabouralo do školního autobusu.

Podezřelý poté vozidlo opustil se dvěma „imitacemi střelných zbraní“ a křičel „Allahu Akbar“. Podezřelý byl postřelen policejními důstojníky, než byl vzat do vazby.

Útočník měl údajně v jeho dodávce poznámku, že provedl útok ve jménu Islámského státu, informovala NBC News.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Julian Assange Foto: Wikipedia)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Assange: K útoku na Manhattanu by nedošlo, kdyby CIA „strávila méně času“ školením a vyzbrojováním teroristů

  • Assange se myli. K ochrane obcanu se musi Muslimove repatriovat, Islam v zakazat a mesity zavrit. I tak zbyde nebezpeci skrze uchyly a pomatence, kteri jsou v kazde spolecnosti.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*