Bašár Asad: Turecko zvyšuje vojenskou podporu teroristickým skupinám

Bašár Asad: Turecko zvyšuje vojenskou podporu teroristickým skupinám

Militantní skupiny bojující proti syrské vládě byly posíleny o dodávky zbraní a vybavení z Turecka, citoval německý deník Deutsche Wirtschafts Nachrichten syrského prezidenta Bašára Asada.

Turecko zvýšilo dodávky zásob a finanční podporu militantním skupinám bojujícím proti legitimní syrské vládě, prohlásil v neděli syrský prezident Bašár Asad při setkání s íránským politikem Ali Akbar Velajatim, informoval německý deník Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Syrská armáda v sobotu oznámila, že Turecko zvýšilo dodávky zbraní, střeliva a vojenského vybavení pro teroristické skupiny v Sýrii, poté, co síly syrské vlády provedly proti nim poslední útoky.

Syrský prezident Bašár Asad Foto: AP
Syrský prezident Bašár Asad Foto: AP

Velajati, bývalý íránský ministr zahraničí a poradce nejvyššího vůdce Alího Chameneího uvedl, že Írán, který podporuje pozemní jednotky bojující proti terorismu, „bude i nadále podporovat Sýrii, protože boj proti terorismu v regionu a ve světě je velmi důležitý.“

Prezident Asad také uvedl, že porážka militantních povstaleckých skupin je nezbytným předpokladem pro úspěch politického řešení, o kterém rozhodnou Syřané, uvedly syrské sdělovací prostředky.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*