Assad : Spojené státy a jejich spojenci draze zaplatí za podporování terorismu

Assad : Spojené státy a jejich spojenci draze zaplatí za podporování terorismu

Prezident Bašár al-Assad varoval, že Západ a jejich regionální spojenci zaplatí vysokou cenu za podporu terorismu v Sýrii.

Ve svém středečním projevu na slavnostní inauguraci jeho třetího sedmiletého funkčního období v úřadu prezidenta Assad řekl, že válka byla vedena proti syrskému lidu, nikoli proti vládě, aby odůvodnili zahraniční vojenskou intervenci v zemi.

Syrský prezident Bašár al-Assad FOTO : AP
Syrský prezident Bašár al-Assad FOTO : AP

Syrský vůdce dodal, že zločiny spáchané teroristy v průběhu uplynulých tří a půl let, ukázaly skutečnou tvář, čemu cizí mocnosti říkají revoluce.

Assad také poznamenal, že konflikt byl spiknutí proti Střednímu východu a zdůraznil, že násilí podporované USA a jejich regionálními spojenci se samo otočí proti nim.

Assad byl minulý měsíc znovu zvolen v drtivém vítězství, v kterém obdržel téměř 90 procent hlasů.

Západní odpůrci syrské vlády vyjádřili obavy z toho, že se zdá, že „bojovníci koušou ruku, která je živí.“

Stovky bojovníků ze Západu a Evropy odešlo do Sýrie, aby bojovali proti Damašku a nyní rostou obavy, že bojovníci školení v Sýrii, mohou provádět teroristické útoky, jakmile se vrátí domů.


Sýrie zažívá smrtelnou krizi od března 2011. Mnoho lidí, včetně velkého počtu bezpečnostních pracovníků bylo násilně zavražděno.

Západ a jejich regionální spojenci, včetně Kataru, Saudské Arábie a Turecka poskytují těmto bojovníkům finanční a vojenskou podporu.

zdroj : http://www.presstv.ir

 

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*