Asad zářící v Moskvě, Obama na kolenou a tragičtí lídři EU

Asad zářící v Moskvě, Obama na kolenou a tragičtí lídři EU

Věci v životě, ale i v politice se dějí podle určitých zákonitostí. A tou základní zákonitostí je směřování k rovnováze, vyváženosti. Kdykoliv v dějinách stát či skupina států narušuje principy rovnosti a vměšování, kdykoliv tím narušuje vztahy rovnováhy, musí zákonitě přijít k výbuch, revoluce, národněosvobozenecké hnutí, atd.

Opakovaně od majdanu, který měl být jen dalším úspěšným svržením pro USA a Západ odmítaného vládce, tak jako v Iráku Husajna, v Libyii Kaddáfího a jehož smyslem mělo být potvrzení privilegovaného postavení USA v tom, kdo a kde bude či nebude vládnout je dobré sledovat procesy, které nastaly a které rozmetávají a zřejmě drtivě i rozmetou představu o výjimečnosti tohoto typu chování USA a jeho satelitů a zřejmě na delší roli. Pro Evropu to bude tvrdé, ale být to musí.

Tento způsob Západu, jaký zažíváme v posledních deseti letech, je nešťastným a vede Západ ke kolapsu, zaslouženému a potřebnému.

Syrský prezident Bašár Assad a ruský prezident Vladimír Putin Foto: AP
Syrský prezident Bašár Assad a ruský prezident Vladimír Putin Foto: AP

Ale nebylo tomu tak vždy. Ještě ve válce proti Iráku, vylhané, nelegitimní a nezákonné ve vztahu k normám mezinárodního práva, stál francouzský prezident Chirac proti USA a německý kancléř Schröder dokonce na tom vyhrál volby. Ovšem užitečné idioty sehrála východní Evropa v čele s Václavem Havlem, který několikanásobně porušil ústavní principy a bez zmocnění vlády a Parlamentu válku podpořil. Spolu s ním všichni idiotští představitelé tzv. nových zemí EU a NATO. Tu odpovědnost z nás nikdo nesejme.

Následně se ale situace změnila, vlastně ani nevím proč, ale ze všech západních států se stalo stádo ovcí, tupých a porušujících všechny normální hodnoty civilizace a rozhodli se zničit prezidenta Janukovyče, kdy každá se západních stran měla svůj důvod. USA byly zděšeni, že Putin zabránil útoku proti Asadovi a dojednal urychlený kontrakt ohledně odstranění chemických zbraní. USA zuřily a Putina bylo třeba ztrestat. EU naopak byla ještě více pokořena, že Janukovyč v poslední vteřině odmítnul podepsat asociační dohodu a tím ukázal, že ta EU zase tak moc neznamená.

Nastala válka proti Rusku, sankce, balancování na hraně přechodu k reálnému střetu, informační bestiárium.

Samozřejmě, že věci na Ukrajině musely skončit, jak jsme uváděli již v prvních minutách majdanu, tj. gruzínským scénářem: občanskou válkou a faktem, že ruský Krym, který již byl připravován na další základnu USA naprosto jednoznačně a s nadšením hlasoval pro připojení k Rusku.

Nic demokratičtějšího asi být nemohlo. Že se to nelíbilo islamistů z řad krymských Tatarů…, to už tak bývá.

Ukrajinu nechme stranou. Má, co chtěla. Chtěla hrát světového hráče, a ukázalo se, že je vedena bandou korupčníků, nacionalistů a banderovců. Mimochodem tím, čím byla vedena po celých 25 let.

Co přijít muselo a Západ to nebyl schopen posoudit, že Rusko už nelze porazit, že Putin ví, že má jedinou alternativu, jít nahoru.

Nástup do bojů proti islamistům v Sýrii, ale i Iráku v dramaturgickém pojetí nemá chybu: zvěsti o přibývání vojsk a letadel, výzva ke koalici proti islamismu, projev Putina ve Valném shromáždění OSN: Podívejte se, co jste způsobili – krátký rozhovor s Obamou, druhý den jednomyslný souhlas ruského Parlamentu s nasazením vojsk – dokonalá letecká akce….hysterie Obamy, hysterie Evropské Unie…. vystoupení mladého Justina Trudeaua coby budoucího kanadského premiéra z americké tzv. koalice proti islámskému státu v prvním telefonátu, který měl s Obamou, zářící Bašár Asad při setkání s Putinem…

Zvlášť mě blaží ta facka tzv. šéfům zemí EU, kteří odsoudili Bašára Asada jako největší zdroj utrpení a emigrace ze Sýrie a tedy podle této představy by se měl plazit někde kanály. Ten muž v Moskvě zářil….

Milí tzv. vůdcové zemí EU. V Sýrii ti, kteří zůstávají plně stojí za svým prezidentem a v Putinovi vidí svého zachránce, kupují ve velkém jeho portréty a vzývají ho jako svého vůdce…

Věřte mi, že Evropskou unii a vás osobně naopak nenávidí jako smrtelné nepřátele…

A Vy jimi také jste. Vy je chcete dát na pospas islamistům.

Zničili jste východ Ukrajiny, dnešní Donbas a Luhansko a chcete doničit Sýrii.

Mohu vás ujistit, milí vůdcové Evropské unie, že pomsta bude tvrdá.

Nemyslíte, lžete, jste zbabělci.

Jak hluboce ve Vás Evropa klesla.

Vás zničí uprchlíci potud, že drtivou část z vás odsune do politického ústraní.

A to je spravedlivé.

 

 

Judr.  Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*