Asad by byl nesvéprávný, kdyby použil plyn, aneb Cui bono?

Asad by byl nesvéprávný, kdyby použil plyn, aneb Cui bono?

Dva dny poté, co oficiálně zaznělo z Bílého domu, že se USA musí smířit s tím, že Bašár Asad je jako představitel Sýrie realitou, kterou musí Bílý dům respektovat a den před dárcovskou konferencí ohledně Sýrie v Bruselu měl prezident Asad, kdysi miláček Západu a naopak on jeho milovník, svrhnout plyn na děti ze syrské vesnice Chán Šajchún.

Okamžitě byly přichystány televizní kamery, aby celému západnímu světu ukazovaly tělíčka dětí zmítajících se v předsmrtných křečích.

Vždy platí zásadní kriminalistická zásada: Cui bono?

A je nesporné, že tento hrůzný čin jednoznačně nahrává válečným štváčům, kteří se děsily varianty, že se alespoň v něčem Trump bude moci s Putinem dohodnout.

Kdo četl doslova paranoidní článek Teodora Marjanoviče či poslouchal šílenecké promluvy lidoveckého poslance Gabala, ví o čem mluvím.

Západní jestřábi se doslova klapají hrůzou, že nastane mír…

Vezměme si za příklad právě Teodora Marjanoviče, který v dnešních Hospodářských novinách „Co smrt syrských dětí spojuje s Bosnou“…Marjanovič mimochodem odhaluje své ledví, ale jeho nenávist vůči všemu srbskému a podpora sunitských vražedných muslimů je zřejmá.

Co tento humánní novinář liberálního deníku Hospodářské noviny v závěru uvedl?

„Kde je nějaký evropský John McCain. Který bude mít jako tento americký senátor politickou odvahu, aby se zasadil o vyzbrojení Svobodné syrské armády a jiných sunitských skupin, které bojují proti Asadovi…“

Přeložme si to: Novinář zdánlivě neutrálního českého deníku, jinak též masivně bojujícícho o vítání migrantů, se zvlášním zřetelem jistě sunitským, volá po válce, po válce proti legitimnímu prezidentovi. Chce válku mezi sunity a režimem Bašára Asada a vyzývá k ní.

Chce krveprolití, chce válku s Asadem, chce válku s Putinem.

Mimochodem trestné, pane redaktore.

Nuže Cui bono?

Zcela nesporně tento útok hrubě poškodil zájmy sekulárního resp. nábožensky tolerantního Asadova režimu, režimu, který před rozvalem arabského jara patřil k nejtolerantnějšímu a nejúspěšnějšímu, nebyl veden žádnou náboženskou ideologií, ale myšlenkou specifického a neutrálního arabského socialismu, nikterak ani nepopírajícího svobodu vlastnictví.

Zcela nesporně tento útok byl v zájmu sunitských teokracií Saudské Arábie, Kataru a dalších…

A zcela nesporně tento útok chtěly všechny ty kruhy, které chtějí stůj co stůj zabránit rozumnou spolupráci USA a Ruska, v Americe zvlášť kruhů kolem Johna McCaina, který kdysi přemluvil Saakashvilliho ke gruzínsko – ruské válce a byl rovněž jednou z nejviditelnějších zahraničních opor ukrajinského převratu.

Asi tak.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Asad by byl nesvéprávný, kdyby použil plyn, aneb Cui bono?

  • Pane Vyvadile, ptate se cui bono? Tak ja vam to reknu: USA maji zajem na vystavbe pipelinu pro surovinu ze Saudske Arabie, Qataru. Tato ma vest skrze Syrii. Duvod vystavby je nahradit rusky plyn v Evrope a oslabit Rusko hospodarsky, destabilizovat ho.
    Assad byl proti tomuto planu a proto musi byt odstranen a nahrazen loutkou USA a Saudu, ktera jim ponecha za babku i zdroje surovin v Syrii ktere ted ovlada IS. Proto je odstraneni Assada stale jeste na poradu dne a za kazdou cenu. I za cenu lzi a falesnych obvineni.
    V tom maji USA velkou praxi, viz vystoupeni v Rade bezüecnosti a schvalovani utoku vazaly Merkelovou a vladami zemi EU!!! Jsme v naprosto absurdni situaci, kdy vazalove, media jsou na strane USA. Je to predstupen k NWO. Aniz by si to lide uvedomovali. Jenom krucek ke svetove valce!
    To obvineni Assada z utoku se musi vysetrit. Bude to skoro nemozne, protoze to uzemi je ovladane IS a jeho spojencem USA,

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*