Armáda EU a nebezpečná cesta směrem k totalitě

Armáda EU a nebezpečná cesta směrem k totalitě

Dvacet tři evropských národů podepsalo dohodu, která umožňuje Evropské unii vytvořit evropské obranné síly. Všechny zúčastěné země musí do projektu investovat alespoň 20% svého vojenského rozpočtu.

Rozhodnutí o vytvoření evropské armády je zdánlivě revoluční, ale zdá se, že ani jediný občan Evropy nebyl o tom informován ani se jej na to nikdo nezeptal. To pravděpodobně souvisí s tím, že většina referend ve vztahu k mandátům a právům v celé EU postrádala podporu veřejnosti.

Výsledky referend v Nizozemsku a Francii byly většinou ignorovány Lisabonskou smlouvou.

V roce 2005 uspořádalo Nizozemsko i Francie referendum o vytvoření evropské ústavy. Většina v obou těchto zemích byla proti této smlouvě. Poté bylo naplánované referendum pro Českou republiku, Dánsko, Irsko, Polsko, Portugalsko a Spojené království zrušeno nebo odloženo. Výsledky referend v Nizozemsku a Francii byly ignorovány Lisabonskou smlouvou, která zahájila vytvoření nové evropské ústavy.Poté bylo uspořádáno několik dalších referend, včetně připojení Ukrajiny k Evropské unii, které se konalo v Nizozemsku v roce 2015. Většina hlasovala proti připojení, ale výsledek byl ignorován nizozemskou vládou a EU.

V roce 2016 referendum o Brexitu odhalilo skutečné britské pocity vůči Evropské unii (poznámka redaktora: Většina bílých Britů hlasovala pro opuštění EU, zatímco nebílí, téměř všichni hlasovali pro to, že zůstanou v EU)

V tomtéž roce proběhlo referendum o migračních kvótách, které byly opět nuceny Maďarsku, a to prokázalo, že převážná většina Maďarů neocenila, že Evropská unie diktuje, co by měli dělat se svým vlastním domovem.

V nedávné době se také konalo katalánské referendum ve Španělsku. Výsledek referenda, které Evropská unie také ignorovala, a nedemokratické kroky španělského premiéra Rajoyho umožnily pokračovat ve stejných kolejích.

Nedostatek demokracie v Evropské unii je alarmující. Rozhodování není přijímáno většinou, ale především samo-jmenovanými komisemi plnými kariérních byrokratů. Demokratická referenda jsou ignorována, zakazována nebo potlačována.

EU je na nebezpečné cestě směrem k totalitě a mnoho lidí se ptá, zda by měla nebo neměla mít EU možnost získat ještě větší moc a vliv, než už má.

Můžeme jen odhadovat, co stojí za vytvořením armády EU, ale prostě to nebude nic dobrého.

 

(Voiceofeurope/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*