Aristokratický slovník Karla Schwarzenberga

Aristokratický slovník Karla Schwarzenberga

Prdel, hovno, hajzl, prošoustat, předposranost, bordel…Myslíte si vážení čtenáři, že tato slova byla pronesena mezi chlapy někde v hospodě? Omyl. Tato slova pochází z aristokratických úst našeho prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga.

Nestačím zírat, jak se naše média a někteří politikové vyžívají v dehonestaci našeho prezidenta Miloše Zemana kvůli několika vulgárním slovům.

Což o to, sám nejsem příznivcem podobných vyjádření před veřejností, ale dělat z toho takovou vědu?

Navíc, kdyby naše média alespoň měřila všem stejným metrem. Zajímavé, že když nějakou vulgaritu pronese prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg, tak to stejná média omlouvají jako roztomilou aristokratickou lidovost.

Karel Schwarzenberg  Foto : ČTK
Karel Schwarzenberg Foto : ČTK

Abych byl konkrétní, tak několik intelektuálních perel z úst Karla Schwarzenberga připomenu těm, kteří se tak strefují do prezidenta Zemana:

,Když už jsme naši republiku důkladně zkurvili, tak bychom do toho měli aspoň zavést pravidla. Zavírat oči a neřešit očividný problém, není řešení,“ odpověděl Schwarzenberg 30.7.2013 na dotaz týkající se legalizace prostituce.

A pak jsem viděl poslední volbu prezidenta, kdy lidé chodili na hajzl a uháněli tam poslance, aby volili toho či onoho“ řekl kníže v souvislosti o možnosti, že se bude v příštích volbách ucházet o prezidentský úřad .

Hovno měl pod kontrolou,“ řekl Schwarzenberg v rozhovoru pro Lidové noviny 2. dubna 2011. Ve stejném rozhovoru se pak Schwarzenberg „lidově“ vyjádřil i k otázce, jestli místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek nejedná za jeho zády. „S odpuštěním, když je člověku přes sedmdesát, tak si přiznává, že nemá oči na prdeli.“

Berlusconi bohužel tu dobu prošoustal, místo aby ji využil na reformy,“ prohlásil Schwarzenberg na adresu Berlusconiho v rozhovoru publikovaném 29. října 2011 v sobotním vydání Lidových novin. O tyto výroky se následně zajímal italský velvyslanec Pasquale d`Avino, který požádal o přijetí na Ministerstvu zahraničních věcí. 

V pořadu České televize 168 hodin se ministr Schwarzenberg opět nechal ve svých vyjádřeních unést ohledně Julije Tymošenkové. „Ona trpí tím, co mám také, plotýnky má v hajzlu. Pardon. A protože vím, jak je to bolestné, mám s ní naprostý soucit,“ pronesl Schwarzenberg v únoru 2012.

Na světě je hovno a žádná spravedlnost,“ glosoval citátem z Haškova Švejka Schwarzenberg zavedení vízové povinnosti pro občany České republiky, ke kterému přikročila z důvodu zvýšeného počtu žádostí o azyl Kanada.


U nás je podivná vlastnost, pro kterou má český jazyk vynikající výraz, předposranost. A z ní často pramení ten bordel,“ prohlásil Karel Schwarzenberg, když se vyjadřoval v rámci setkání s občany v pivnici U Kalendů k případu ruského podnikatele Alexeje Torubarova .

Je toho ještě více, ale myslím si, že to jako ukázka aristokratického slovníku Karla Schwarzenberga stačí.

Zajímavé však je, že nad výrazy Karla Schwarzenberga se naše média vůbec nepozastavují, ale v případě Miloše Zemana málem organizují kampaň za jeho odvolání z prezidentského úřadu. Bloger Peszynski dokonce proti Zemanovi organizuje Pražský Majdan http://tomaspeszynski.blog.idnes.cz/c/433776/Prazsky-Majdan-proti-Zemanovi.html

Na závěr použiji větu z blogu Jiřího Paroubka:

Schwarzenbergovo sprosťáctví média interpretovala jako důkaz jeho mimořádných intelektuálních kvalit a aristokratického původu.“

Takže se opět potvrdilo staré rčení o tom, že když dva dělají totéž, tak to není totéž. Alespoň podle našich médií a nepřátel Miloše Zemana.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*