Argentinští a čilští občané ukazují, jak to je ve skutečnosti ve Venezuele

Argentinští a čilští občané ukazují, jak to je ve skutečnosti ve Venezuele

Pokud si myslíte, že Venezuela čelí prázdným supermarketům, násilí a protivládním protestům, zkušenosti těchto cizinců z první ruky vás mohou přesvědčit o opaku.

„Je snadnější oklamat člověka, než ho přesvědčit, že byl oklamán,“ tento citát marka Twaina sdílel Diego z Argentiny, jenž navštívil Venezuelu, aby ukázal, jak se věci ve skutečnosti mají v krizí zasažené latinskoamerické zemi.

„Když jsem přijel do Venezuely a ukázal, co vidím vlastním pohledem, začal jsem dostávat výhrůžky,“ napsal Diego na Twitteru.Soudě podle obsahu jeho videí, tyto hrozby nepocházejí od přívrženců Madura, ale pravděpodobně od jeho oponentů, přičemž byl Diego obviněn, že svá videa vykonstruoval a že země čelí vysoké míře inflace.

To však Diega nezastavilo před jeho návštěvou venezuelských nákupních středisek, ale také chudých obytných oblastí a sídlišť pro sociálně slabé daleko od centra města, zejména v jižních okresech Caracasu.

„Masmédia v mé zemi uvádějí, že trhy v hlavním městě jsou prázdné. Šel jsem se podívat na vlastní oči a čekalo na mě skutečné překvapení,“ zdůraznil Diego a dodal, že byl zmatený, když viděl spoustu zboží na trhu a plné regály v supermarketech.

Spolus Diegem, čilská žena jménem Chilezolanita v současné době žije ve Venezuele. Využila svůj smartphone, aby zachytila a následně zveřejnila na Twitteru, co klamně vykládají sdělovací prostředky. Chilezolanita vidí Venezuelu, že vypadá spíše jako „Chile, a ne jako Sýrie, Irák, nebo Haiti.“

V jednom videu například ukazuje, co se skutečně stalo dne 23. února na kolumbijské hranici, když došlo k pokusu přepravit humanitární pomoc požadovanou samozvaným dočasným prezidentem Juanem Guaidoem.

Na Twitteru píše: Zde je to, co se stalo dne 23. února ve Venezuele. Včera v televizi jste nevysvětlili, že zatímco se na kolumbijské hranici pravičáci pokoušeli vyprovokovat násilí, Chavisti v Caracasu se vydali do ulic, aby podpořili Madura?

Žena také zveřejnila video, v němž venezuelští občané tleskají národním ozbrojeným silám. V dalším videu velitelé podporují své vojáky a povzbuzují je, aby pokračovali ve své službě.

Na Twitteru napsala: Podívejte se na tato videa z Venezuely. Chavisté vítají ozbrojené síly poté, co v sobotu obhajovali zemi na kolumbijsko-venezuelské hranici.

 

Další příspěvek na Twitteru: Podívejte se na tato videa z Venezuely. Bolivijská pohraniční stráž je povzbuzována svými seniory: „Vždy věrní! Pryč se zrádci!“

Chilezolanita také ukázala svůj koš s potravinami, který dostala od vlády spolu s 6 milióny dalších rodin.

Na Twitteru napsala: Venezuelská vláda jednou měsíčně dodává 6 miliónům rodin jídlo. Věděli jste to? Ukážu vám, co takový koš obsahuje.

Pokud ještě někdo pochybuje o tom, že je Venezuela vykreslována v mainstreamu jinak, než jí vidí místní obyvatelé, žena s Chile nahrála videoklip, v němž ukazuje běžný život v Caracasu.

Na Twitteru napsala: Včera, dne 15. února, jsem vzala svůj telefon, jako to udělal @DiegoEnLaLucha, když se procházel v Caracasu, aniž by jednou zastavil, abych vám ukázala, jak vypadá obvyklý den ve městě. Budete překvapeni, že to pravděpodobně připomíná Chile a ne Sýrii, Irák, nebo Haiti, jak obvykle hovoří v masmédiích.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*