Arcibiskup odsuzuje řecký zákon, který umožňuje 15letým vybrat si své pohlaví

Arcibiskup odsuzuje řecký zákon, který umožňuje 15letým vybrat si své pohlaví

Arcibiskup Atén odsoudil návrh zákona umožňující osobám mladším 15 let zvolit si jejich pohlaví, i když se neshoduje s jejich biologickým pohlavím.    

Ředitel ortodoxní církve v Řecku, aténský arcibiskup Ieronymus II, uvedl, že nový zákon není v souladu s tradicemi řeckého lidu nebo s křesťanskou vírou.

„Všechno to je hra. Církev má své vlastní názory. Naše vlast má své vlastní tradice, má rodinu, vše ostatní jsou prostě zbytečnosti, takže ztrácíme čas,“ pronesl arcibiskup.

Navrhovaný zákon, nazvaný „Právní uznání pohlavní identity – národní mechanismus pro rozvoj, sledování a hodnocení akčních plánů pro práva dětí“, se v současné době projednává v řeckém parlamentu a očekává se, že tento návrh projde většinovým hlasováním.

Podle nového zákona budou mít všechny osoby právo změnit svou pohlavní identitu na základě jejich osobního sebepozorování.

„Každý má právo na uznání své pohlavní identity,“ řekl loni v létě mluvčí řecké vlády Dimitris Tzanakopoulos, než zveřejnil návrh zákona k veřejné konzultaci.Návrh zákona stanoví, že pohlavní identita „znamená osobní pohled, jakým člověk vnímá své pohlaví, bez ohledu na pohlaví registrované na jeho rodném listu na základě jeho biologických vlastností.“

Pohlavní identita zahrnuje „osobní vnímání těla, jakož i sociální a vnější projev pohlaví, které odpovídá vůli dané osoby,“ uvádí zákon.

Návrh zákona uvádí, že vzhledem k tomu, že pohlavní identita je spíše psychologickým než fyzickým fenoménem, osoba může požádat o opravu svého právního pohlaví, pokud je na rodném listu nesprávně identifikována.

Navrhovaný zákon stanoví, že „v případě nesouhlasu s pohlavní identitou může osoba požádat o opravu svého registrovaného pohlaví tak, aby odpovídalo vůli, osobnímu pocitu a osobnímu vzhledu.“

Oprava registrovaného pohlaví je určena soudním příkazem a nevyžaduje žádnou lékařskou péči nebo zásah, ale osoba může změnit pohlaví ve svém rodném listu pouze jednou.

Návrh zákona byl přijat v reakci na výzvu ombudsmana k „okamžitému přijetí rychlých, průhledných a přístupných postupů ke změně průkazu totožnosti a jiných identifikačních dokladů transsexuálů“ v souladu s usnesením 2048/2015 z plenárního zasedání Parlamentní konference Rady Evropy.

Ve svých připomínkách arcibiskup Ieronymos kritizoval také předsedu vlády Nikosa Voutsiho, zejména za jeho argument ve prospěch návrhu zákona založeného na oddělení církve a státu.

„Zvažovali jste, jaká je role církve nejen v Evropě, ale na celém světě? Zeptal se prelát. „Církev má více co nabídnout než všechna velvyslanectví,“ uvedl.

Řecký ministr spravedlnosti Stavros Kontonis minulý týden akceptoval snížení věkové hranice pro právní uznání pohlaví v příslušném návrhu zákona.

„Pro nás neexistují božské zákony a dogmata,“ řekl Kontonis. „Přinesli jsme návrh zákona, který je progresivnější, radikálnější a demokratičtější v Evropě a jsme připraveni se dále zabývat otázkami, které vnikají.“

LGBT aktivisté uvedli, že návrh zákona je dobrým začátkem, ale že nezachází dostatečně daleko.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*