Apple, Google a Samsung přecházejí na normalizaci vakcinačních pasů s funkcí peněženky

Apple, Google a Samsung přecházejí na normalizaci vakcinačních pasů s funkcí peněženky

Apple, Samsung a Google chtějí umožnit uživatelům ukládat si stav očkování do digitální peněženky telefonů, což by usnadnilo ověřování očkování.

Tento vývoj však vyvolává obavy u zastánců soukromí a občanských svobod a podpora Velkých technoligických společností tuto invazivní praxi dále normalizuje.

Google, Samsung a Apple takové plány oznámily.Společnost Samsung oznámila, že spolupracuje s projektem Commons, vývojářem aplikace pro ověřování vakcín CommonHealth.

Partnerství by uživatelům umožnilo ověřit si stav očkování pomocí digitální peněženky Samsung Pay.

„Místo toho, abyste museli vytáhnout CommonHealth – což je aplikace pro osobní zdravotní záznamy, která není ve skutečnosti navržena pro to, abyste vešli do obchodu s potravinami a ukázali QR kód – teď to můžete uložit na mnohem příhodnějším místě,“ řekl JP Pollak, hlavní architekt CommonHealth.

„Dokážete si představit, že někdy v budoucnu se vaše záznamy o očkování stanou něčím, co s takovou frekvencí potřebujete,“ dodal Pollak.

Společnost Apple oznámila, že systém iOS 15, který bude spuštěn na podzim, přijde s vestavěným ověřovacím prvkem vakcíny.

V červnu společnost Google uvedla, že takovou technologii již vyvinula a čeká na partnera s poskytovateli ověřování vakcín.

Americká federální vláda se vyhnula vytvoření univerzálního systému pro ověřování vakcín nebo dokonce vytvoření takových systémů.

Státům a soukromým společnostem jako takovým byla ponechána volnost vytvářet vlastní aplikace.

V jiných zemích jsou očkovací pasy také na pořadu dne.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Apple, Google a Samsung přecházejí na normalizaci vakcinačních pasů s funkcí peněženky

  • · Edit

    Nastat z vysoka hluboko, já tohle vůbec nepoužívám a používat snad nikdy nebudu!😰😯😕😠

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*