Antiglobalistické hnutí Žluté vesty „dobývá“ Evropu a rozšířilo se do páté země

Antiglobalistické hnutí Žluté vesty „dobývá“ Evropu a rozšířilo se do páté země

Hnutí Žluté vesty se rozšířilo do páté země, do Švédska. Počínaje 17. listopadem, protesty antiglobalistického hnutí se objevily v Belgii, Nizozemsku a Německu.               

Nyní se objevily demonstrace proti Globálnímu paktu OSN o migraci i ve Švédsku.

Minulou sobotu se zhruba tisíc Švédů shromáždilo před parlamentem ve Stockholmu, aby demonstrovali proti podepsání Globálního paktu OSN o migraci. Tento víkend na stejném místě proběhly ještě větší akce s více řečníky.Migrace do Švédska je v centru pozornosti, protože celá společnost je nepříznivě postižena, když stovky tisíc migrantů ze třetího světa proudí do tak malé země. V budoucnu by však mohly být řešeny i další problémy.

„Občané byli informováni, že řízená migrační politika je přínosem, což není,“ uvedl jeden z řečníků, nezávislá novinářka a spisovatelka Kateřina Janouchová.

„Otázka podpisu migračního paktu OSN ze strany Švédska je příliš důležitá, na to aby byla skryta. K podpisu dochází za zády lidí.“

„O tom by mělo být referendum. Neměli bychom opustit realitu, mocná elita rozhodne. Stává se stále více zřejmé, že ti, kteří vládnou Švédům, ať už jsou kdokoliv, nemají na mysli pro Švédy to nejlepší,“ pokračovala.

Švédské hnutí odporu je inspirováno Francouzi, ale není jejich kopií. Švédové se zaměřují na otázky, které Švédsko považuje za nejdůležitější, zatímco Francie se zaměřuje na své problémy.

Dalším rozdílem je, že Švédové si jako formu protestu vybrali události s řečníky namísto pouličních pochodů.

Účastníci byli vyzváni, aby nosili žluté vesty. Protesty také proběhly v Göteborgu, Malmö a několika dalších městech.

Zatímco se hnutí Žluté vesty šíří po Evropě, protesty byly také vyhlášeny v Bruselu (Belgie), Amsterodamu a Rotterdamu (Nizozemsko), Stockholmu  (Švédsko), Paříži a několika německých městech.

Většina protestů je mírumilovná, ale jako obvykle eskalace napětí dostávají největší mediální pokrytí. Minulý týden protesty v Paříži a Bruselu zcela eskalovaly, neboť některé násilné skupiny používaly protesty k útoku na lidi a zničení veřejného majetku.

V Nizozemsku byly protesty minulý týden klidné a očekává se, že budou zase klidné.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Twitter)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*