Angela Merkel přirovnala americkou NSA k bývalé tajné komunistické policii „STASI“

Angela Merkel přirovnala americkou NSA k bývalé tajné komunistické policii „STASI“

Německá kancléřka  Angela Merkel přirovnala  sledovací aktivity americkou národní bezpečnostní agenturu NSA k tajné komunistické policii, působící ve Východním Německu, zvané STASI.

„Je to jako Stasi, NSA očividně nemůžeme důvěřovat ohledně soukromých informací, jelikož dopustili, že je Snowden vyčistil,“ řekla Merkel prezidentu Obamovi, dle vyjádření úterního vydání New York Times, bez upřesnění, kdy přesně k tomuto rozhovoru mezi dvěma lídry došlo.

V říjnu Edward Snowden vyzradil tajemství o sledovacích programech, pod kterými NSA a FBI odposlouchává od miliónů Američanů a Evropanů telefonní hovory a internetové data od velkých firem jako je Facebook, Google a Microsoft.

Skandál NSA nabral vyšších rozměrů po tom, co Snowden odhalil informace o jejich špionážních aktivitách zaměřených také na přátelské země a jejich lídry, včetně německé kancléřsky Angely Merkem, jejíž telefonní hovory byly sledovány po desetiletí.

Dokonce tato aféra zhoršila vztahy mezi Berlínem a Washingtonem, kdy Berlín trval na dohodě o zákazu sledování, ale NSA poradce Susan Rice řekla, že taková dohoda nepřipadá v úvahu.

Informoval server :  presstv.ir překlad : svobodnenoviny.eu

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*