Andrej Babiš zesobotkovatěl, ale pěkně hustě…

Andrej Babiš zesobotkovatěl, ale pěkně hustě…

Co zřejmě nejvíc voličů vedlo k tomu, že volili Andreje Babiše, bylo, že neplácal ideologické floskule o euroatlantických hodnotách, lidských právech, věrnosti cestě nastoupené po roce 1989 a že uměl velmi razantně vkládat do svých výroků tu kritiku Evropské unie, tu šlehnul jmenovitě Angelu Merkelovou, tu kategoricky prohlásil, že nevezmeme ani jednoho uprchlíka a snad jedinkrát nepoužil už nudnou formulaci, že směřujeme na Západ a nikoliv na Východ. Neopakoval plytké věty, které Macron či Merkelová do omrzení opakují o společné Evropě a společných hodnotách, které nás spojují. Prostě hovořil jako pragmatik a jeho slovník odpovídal názorům racionálního českého národa, který na rozdíl od všech ostatních jen ze zhruba 35 procent věří v EU.

Tak to už však patří k minulosti. Protože vztah k Západu, demokracii, svobodě se určuje podle toho, jak příslušný politik vyjadřuje nenávist k Putinovi. Tak jako před čtyřmi roky se pravý evropský politik poznal podle toho, že podporoval násilné svržení prezidenta Janukoviče coby výron svobody a demokracie a nehleděl na existenci fašisticko-banderovských sil a nástupu ještě větší korupce než v minulosti, dnes se pravý Evropan a Zápaďan pozná podle toho, že podporuje britskou premiérku Therezu May, která prohlašuje, že je proti Rusku připravena zahájit jadernou válku. O tom, že tzv. Novičok nasadili v Salisbury Rusové, nesmí správný progresivní evropský politik ani na chvíli zapochybovat.

Že americký prezident Donald Trump nedbal při telefonátu s Putinem pokynů, psaných hůlkovým písmem od svých poradců: „ NEGRATULOVAT!!! A PŘIPOMENOUT Skripala“, ale drze ještě před novináři zopakoval, že Putinovi pogratuloval, a prohlásil, že je třeba se zanedlouho s Putinem setkat, zdá se Andrej nezaregistroval.Že Jeremy Corben potenciální budoucí premiér za Labour Party (a mimochodem, v posledních několika měsících konzervativci a labouristé drží spolu v preferencích krok) za zuřivého odporu konzervativních poslanců, ale i části mainstreamových labouristů trval na tom, aby byly zveřejněny sponzorské dary ruských oligarchů konzervativní straně, a stále opakuje, že trvá na spolehlivých důkazech, že je Rusko vinno, které mu samozřejmě Mayová nemůže poskytnout…

To našeho Andreje také nezajímá.

Že ta Británie, celému světu spolu s Američany přivodila katastrofu války v Iráku, díky lživému, Andreji opakuji, lživému tvrzení o existenci zbraní hromadného ničení v Iráku a přivodilo to miliony mrtvých, miliony migrantů a vznik Islámského státu, rozvrat v Iráku a následně i v celé severní Africe v rámci tzv arabského jara.

Ale Andrej se rozhodl a ví: Rusko je vinno, Rusko chtělo otrávit, Rusko musíme potrestat a minimálně odvolat pár členů ruské ambasády…

Takto aktivistický a nelítostný nebyl v minulosti ani Sobotka.

Těším se, které fanatické země budou vyhošťovat: samozřejmě Polsko, Švédsko, pobaltské země.

Ale pochybuji, že se touto cestou vydá Slovensko a už vůbec ne Maďarsko či Rakousko, jehož kancléř Sebastián Kurz právě nedávno navštívil Putina a hodlá učinit v budoucím předsednictví Rakouska v EU vše pro to, aby Rusko bylo součástí Evropy… Tato idiotská politika nepřichází do úvahy ani u Itálie, třetí největší země EU, protože bez ohledu na to, kdo tam bude premiérem, Putinovi věří. O Řecku ani mluvit nemusíme…

Pokud Andrej do pondělka nevystřízliví, zařadíme se mezi idiotské státy, kteří opět Británii naletěli. A to u Česka, na jehož minulosti se Velká Británie podepsala zvlášť odporným způsobem při podpisu Mnichovské dohody, kterou jsme byli vydáni Hitlerovi na milost a nemilost.

Naše pravice – naše „demokratická žumpa“ Babišovi tleská.

A tím se i vracím k podobenství o Bohuslavu Sobotkovi.

Česká pravice, zejména TOP 09 či KDU-ČSL, s Bohuslavem Sobotkou souzněla. Byl to jejich člověk. Říkal stejné nepravdy jako oni, byl proevropský, proatlantický, prozápadní a protiruský. A byl tak šťasten, když se v Praze srotily davy, aby tleskaly tomu, že byl odvolán Andrej Babiš z funkce místopředsedy vlády.

Slávek byl jako malé dítě, byl přesvědčen, že to jsou jeho voliči. Ale nebyli…

Dopadl katastrofálně.

Co tedy s Babišem?

Uvidíme, zda vytočí smrtící zatáčku, nebo bude pokračovat v sestupné trajektologii svého nešťastného předchůdce ve funkci premiéra.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Andrej Babiš zesobotkovatěl, ale pěkně hustě…

 • Nedovedu si představit, že Slováci by měli za premiéra nějakého Čecha. Také se nám někteří Slováci smějí a říkají, že jsme si ještě k němu měli přibrat tu afektovanou hérečku Vašáryovou. To by bylo terno. Velkopodnikatel chce ještě více peněz pro svoje kšefty a k tomu se mu náramně hodí role premiéra. Samotná ta strana co se týče osazenstva je podivná. Sám Babiš jednou řekne to, druhý den to vyvrátí a tak zvaně v tom kličkuje hlavně, aby neurazil Německo a Francii t.j. hlavní pohůňky EU . Není to zásadový člověk a nemůžeme od něho čekat nějaká hrdinská prohlášení, protože to prachy jeho kšeftům nepřináší.

 • Babis predvolebni a povolebni jsou dve ruzne osoby. Je to rozcarovani mnohych i dukaz, ze ve funkci je vsechno pak jinak. Jenom pevne osobnosti zustanou u svych zasad a presvedceni a kdyz je musi zmenit, abdikuji. V dnesnim svete je tato pevnost ovsem slabosti, politik sam nema silu a moc se ubranit tlakum a mocnym, kteri tento svet ridi. Tim nechci Babise vubec omlouvat. Je to otazka moralniho postoje.
  Nemuze ale na jedne strane vyzadovat pro sebe v kauze Capiho hnizda presumpci neviny a na druhe strane souhlasit se solidarni akci vyhosteni ruskych diplomatu kvuli afere Skripal bez jakychkoliv dukazu. Je to prave naopak, cely prubeh teto kauzy i tvzeni Mayove spise ukazuji na dalsi zlocin tajnych sluzeb zapadu, ktery je hozen na zloducha Rusko, jako i Russiagate a jine kauzy predtim. Operace pod false flag se staly standardnim instrumentem politky zapadu a neoconu. Nikdo totiz si nedovoli ptat se po dukazech, ci vyzadovat potrestani prolhanych iniciantu valky v Iraku. Proc? Protoze jsme skoro vsichni pod kontrolou NWO, rizeneho USA. Jsme lokajove, nesmime mit vlastni usudek, kritika hegemona je tabu.
  Babis je prototyp lokaje. On vi, ze tak musi jednat, jinak bude odstranen. Chce se tak vykoupit ze svych kauz a dokazuje, ze je spolehlivym sluzebnikem! Jestlize chce tedy zustat v politice, musi byt lokajem. Nedostal pres 50 % jako Orban, je odkazan na spolupraci s jinym stranami, i kdyz je mu z ni nanic.
  Jak to vlastne tedy v tom NWO funguje a proc chteji neoconove znicit i posledni suverenni zeme jako Rusko, Cinu, Iran a Sev. Koreu, resp. Venezuelu?
  Podivejte se na video a zapnete si ceske titulky.
  https://vimeo.com/261405093

 • Babišovi stačí pohrozit, že nedostanou jeho firmy dotace z EU a otočí ve vteřině. Babiš je ochoten naší vlast, která není jeho, prodat kdykoliv a komukoliv.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*