Analýza zásadních postojů volebních subjektů pro volby do Parlamentu ČR 2017

Analýza zásadních postojů volebních subjektů pro volby do Parlamentu ČR 2017

Letošní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR jsou pro další směřování naší republiky v burácející Evropě naprosto rozhodující. Přehled, jak se k zásadním otázkám staví všech 31 volebních uskupení, je tu pro Vás!

Čerpáno z programů a prohlášení všech politických subjektů, které se uchází ve volbách o možnost zasednout jako zástupci nás občanů v Parlamentu České republiky. Hledejme odpovědi na tři stěžejní volební témata.

PŘEHLED VOLEBNÍCH SUBJEKTŮ PRO VOLBY DO PARLAMENTU ČR 2017 A JEJICH ZÁSADNÍCH POSTOJŮ NA STĚŽEJNÍ VOLEBNÍ TÉMATA

sloupec A – podporují zavedení Eura

sloupec B – podporují obecné referendum občanů o důležitých otázkách

sloupec C – podporují vystoupení z Evropské unie

x – postoj není znám nebo je nejednoznačnýSeznam politických stran a hnutí: A B C

1 Občanská demokratická strana ne ne ne
2 Řád národa – Vlastenecká unie x ano x
3 CESTA ODPOVĚDNÉ SPOLEČNOSTI x ano x
4 Česká strana sociálně demokratická ano ne ne
5 Volte Pravý Blok – www.cibulka.net x ano x
6 Radostné Česko ano ne ne
7 Starostové a nezávislí ano ne ne
8 Komunistická strana Čech a Moravy ne ano x
9 Strana zelených ano ne ne
10 ROZUMNÍ – stop migraci a diktátu EU x ano x
11 Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí x x x
12 Strana svobodných občanů ne ano ano
13 Blok proti islamizaci – Obrana domova ne ano x
14 Občanská demokratická aliance ano ne ne
15 Česká pirátská strana ano ano ne
16 OBČANÉ 2011-SPRAVEDLNOST PRO LIDI x ano x
17 Unie H. A. V. E. L. 2017 x x x
18 Česká národní fronta x x x
19 Referendum o Evropské unii ne ano ano
20 TOP 09 ano ne ne
21 ANO 2011 x ne ne
22 Dobrá volba 2016 x ne ne
23 Sdružení pro republiku – RSČ Miroslava Sládka x ano x
24 Křesťanská a demokratická unie – ČSL ano ne ne
25 Česká strana národně sociální ne ano ano
26 REALISTÉ ne ano x
27 SPORTOVCI x x x
28 Dělnická strana sociální spravedlnosti ne x ano
29 Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) ne ano ano
30 Strana Práv Občanů x ano x
31 Národ Sobě x ano x

Analýza:

4 volební subjekty (č.11, č.17, č.18, č.27) z 31 se nezmiňují o přijetí Eura, o otázce lidových hlasování, ani o vystoupení nebo setrvání v EU, nebo nejsou jejich programy v tištěné podobě k nalezení, proto nebudou dále zahrnuty do rozboru.

Z 27 stran, které se o těchto tématech zmiňují, 9 stran odmítá přijetí Eura. Jedna z nich, ačkoli Euro odmítá, nechce vystoupit z EU a nepodporuje ani lidové hlasování (č.1).

8 stran chce Euro přijmout, 10 se k otázce nevyjadřuje.

Z 27 stran podporuje 16 subjektů referendum o důležitých otázkách, není to ale ani jedna ze současných vládních a systémových stran.

Lidové hlasování odmítá 10 volebních subjektů (č.1, č.4, č.6, č.7, č.9, č.14, č.20, č.21, č.22, č.24)

Jedna strana se o otázkách lidového hlasování nikde nezmiňuje a přitom nechce přijetí Eura a chce vystoupit z EU (č.28).

Vystoupení z EU by jasně podpořilo 5 stran (č.12, č.19, č.25, č.28 a č.29), 11 stran chce setrvat v EU.

11 stran se k otázce vystoupení z EU nevyjádřilo jednoznačně, ale požaduje o této otázce referendum.

Jedna strana lidové hlasování připouští, avšak chce zavedení Eura a chce setrvat v EU (č.15)

Závěr:

Tento rozbor může nerozhodnutým i rozhodnutým voličům, kteří třeba volí určitou stranu jen ze setrvačnosti nebo z neznalosti podrobností, usnadnit rozhodování. Každý z nás si musí u těchto voleb zvláště dobře rozmyslet koho volit. Že jsou témata o evropské politice, svobodě, demokracii, spravedlnosti, bezpečnosti a obraně letos stěžejní, je nasnadě. Všechna místní lokální i jiná vnitřní celostátní témata jsou také důležitá, nikoliv tak aktuální. Je potřeba dobře pročíst programy. Ne všechny strany byly schopné postavit všude kandidátky a naplnit je plným počtem kvalitních kandidátů. Budete také dozajista překvapeni, jak některé volební subjekty a to i favorité voleb, ve svých programech vynechávají evropská a mezinárodní témata, nebo je bagatelizují, minimalizují, či se jim vyhýbají obloukem. Přitom se u nás bude dále vše odvíjet od toho, jaká situace a podmínky v Evropě v nejbližší době nastane. Je potřeba být ve střehu a připraveni.

Umožnit občanům vyjadřovat se k důležitým otázkám země, přijmout a uplatňovat obecné referendum jako hlavní pilíř demokracie a svobody, ať už v otázkách sebeurčení v rámci státu nebo vyššího územního celku, v otázkách měnové unie, obrany státu a majetku, těžby nerostného bohatství, kulturního dědictví a jiných závažných témat, musí být zachováno jako všelidová diskuze, hlasování a právo lidu, které je dané Ústavou ČR.

Neradi bychom skončili lynčováni za svůj názor, jako právě v této době třeba Katalánci. Deset politických stran u nás odmítá referendum! Myslete na to, až půjdete k volebním urnám.

Prosím, pokud Vám tento přehled a analýza trochu pomohla v orientaci v základních otázkách pro letošní volby, šiřte odkazy, posílejte text mailem, nebo v tištěné podobě i lidem, kteří nejsou na internetu.

Děkuji, autorka
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Analýza zásadních postojů volebních subjektů pro volby do Parlamentu ČR 2017

 • · Edit

  Jsem zvědavej jak dopadnou tyto volby. Podle mě tradiční strany propadnou. Stejně jako ANO. naopak překvapí Okamura a Piráti. Zatím je rozhodnuto málo voličů ale přijde i hodně zatím nerozhodnutých a ti budou volit alternativy. Okamura prudce roste v posledních průzkumech.

  http://www.epshark.cz/volby

 • Ani Cro, ani CT ani dnes neprinesly zpravy o Memorandu tykajiciho se tezby Lithia, ktere podepsal bez vedomi vlady a parlamentu ministr Havlicek z CSSD. Je to dukaz, jak jsou verejna media cenzurovana skrze CSSD, ktera nestrpi, aby se tato kradez Lithia, naseho narodniho bohatstvi dostala mezi obcany!!!!! Jenom jedny noviny prinesly nekde na okraji zminku o stretu CSSD a ANO kvuli tomu!!!! Podepsano 2 tydny pred volbami, ale tutlat se to bude do voleb? Kde jsou ostatni strany, kde je vlada, kde je prezident, aby na to reagovali??? Kde to vubec jsme? Tenhle hampejz, co nam zde zavedla CSSD s Capim hnizdem a utokem na ANO a Babise, jeho dehonestaci, vyloucenim z vlady a policejni zalobou na neho a Faltynka jeste nestacil? OKD CSSD ututlala, nechala uspat , ackoliv je tam skoda 1000 x vetsi jak u hnizda a ted chce CSSD ukrast jeste podil z Lithia tesne pred volbami!!!!!! Lidi, probudte se, zlodejska a podvodnicka CSSD se nesmi dostat uz ani do snemovny, nebo bude tenhle hampejz grazlu CSSD pokracovat i nadale!!!

 • To se nám ta ČSSD , ale vybarvila. Má dluhy a není schopná je zaplatit tak v rámci toho, že ji bude něco přihráno je ochotna udělat i to co udělala. Malý výkonný řečník Zaorálek už by se i kvůli tomu popral. Okamura má ve svém programu to co si přeje většina národa. On to nemá jenom před volbama on tento program prosazuje celé volební období. Varovala bych před pirátem Bartošem, který je multy kulty sluníčkář a mate některé mladé, kteří si myslí, že on je in neboť má dredy nebo culíky, ale rozum nepobral téměř žádný. Zřejmě to bude tlučhuba a kariérista, který se chce prosadit v EU, že by byl jejím pohůnkem vůči nám..

 • Co musi rozhybat volice je podpis ministra Havlicka, ktery sam uzavrel Memorandum s australskou spolecnosti. Toto ji dava tezebni pravo na Lithium v CR. Je to nejvetsi tunel, kradez za bileho dne strategicke suroviny, kterou tento CSSD ministr zorganizoval!!!! CSSD je velice zadluzena a bokovka za tunelovani Lithia je ma zachranit. Bez vedomi parlamentu a vlady podepise socansky ministr Havlicek dulezitou smlouvu, ktera zavazuje stat pri odstoupeni od smlouvy mozna k zaplaceni arbitraze za miliardy korun. Havlicek se musi hnat pred soud za poskozeni zajmu CR pri zprave ciziho majetku.
  OKD kauzu Socani svym vlivem v policii na vnitru a u soudu uspali, ackoliv je 1000 x skodlivejsi pro nas stat jak Capi hnizdo, ktere vytahli pred volbami, aby znicili ANO a Babise!!!
  Toto se musi dat nejenom na porad snemovny, ale do medii, aby se obcane informovali, co jsou Socani za pakaz!!!
  Capi hnizdo a smlouva na kradez Lithia musi rozhybat volice. CSSD se nesmi dostat ani do snemovny!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*