Analytik: Západ vytvořil Islámský stát, aby sloužil zájmům Izraele

Analytik: Západ vytvořil Islámský stát, aby sloužil zájmům Izraele

Duchovní vůdce a tím faktická hlava Íránu Sajjid Alí Chameneí prohlásil, že násilné střety v západní Asii a vytváření teroristických skupin, jako je Islámský stát, jsou výsledkem vměšování se ze strany některých velmocí.

V komentáři na jeho slova, Kevin Barrett, redaktor deníku Veterans Today poznamenal, že Sajjid Alí Chameneí hovořil o faktu, že Západ vytvořil tyto teroristické skupiny ze strategických důvodů, a to především s cílem destabilizovat Střední východ „na základě geostrategických zájmů Izraele.“

„Toto probíhá již delší dobu. Tento plán byl představen na konferenci v Jeruzalémě o mezinárodním terorismu (JCIT) v roce 1979, kterou svolal Benjamin Netanjahu (který měl být budoucím premiérem Izraele) a zúčastnilo se jí mnoho Američanů na vysoké úrovni,“ sdělil analytik pro deník Press TV.

Na této konferenci se rozhodlo, že bude nakonec nahrazena „ztracená studená válka proti nepříteli komunismu, která se měla zhroutit asi za deset let, za civilizačního nepřítele, terorismus. A tak byl vytvořen základ pro tuto vlnu takzvaného islámského extremistického terorismu, který byl z velké části vytvořen v USA,“ uvedl analytik.

Barrett dále uvedl, že takzvané povstání arabské jaro bylo „vytvořeno“ v určité době za účelem využití teroristických skupin v Libyi a Sýrii, a že západní zpravodajské služby tyto skupiny přezbrojily a přeorganizovaly ve snaze destabilizovat a svrhnout vlády těchto zemí.

Barrett dále uvedl, že tato povstání nebyla jen „populární pokojné demonstrace proti nepopulárnímu vůdci,“ ale spíše byla plánována dopředu za účelem odstartování ozbrojených konfliktů, které trvají dodnes.

Podle analytika, extremistické skupiny Takfiri, které se mstí v regionu, byly z velké části vytvořeny západními mocnostmi prostřednictvím jejich zpravodajských služeb.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Analytik: Západ vytvořil Islámský stát, aby sloužil zájmům Izraele

  • Tohle mne bylo od zacatku jasne. USA vyzbrojily vselijaky ksindl, aby destabilizovaly dane poradky. Chtely srazit na kolena Assada jako to udelali s Kadafim v Libyii a dosadit tam svou loutku. Diky Rusku se jim to ale nepodarilo a uz nepodari. Ackoliv proto delaji vse, aby Rusko dehonestovaly, sankcemi oslabily, lhanim v propagande oznacuji za zloducha. Opak je pravdou, zlodej krici chytte zlodeje. Jejich vazal EU jim v tom pomaha!!! Zlocinna politika se ale USA vrati, je to jenom otazka casu. Vystupme z EU a NATO!!!! Ziskame samostatnost rozhodovani zpatky a nebudeme bojovat za cizi zajmy vsude ve svete.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*